MonsterLabo prezentuje The Heart, czyli pasywny cooler dla CPU i GPU

MonsterLabo prezentuje The Heart, czyli pasywny cooler dla CPU i GPU

Jeśli chcemy posiadać praktycznie bezgłośny komputer, musimy postawić na pasywne chłodzenie. Tego rodzaju rozwiązania przeważnie jednak stosowane są przy niskonapięciowych komponentach, co wynika z ich ograniczonej wydajności w zakresie pochłaniania ciepła i wykorzystywanie coolerów pozbawionych wentylatorów lub pompy wodnej w przypadku high-endowych komponentów wiąże się ze sporym ryzykiem. O ile jednak nie sprawimy sobie chłodzenia o nazwie The Heart od ekipy MonsterLabo, czyli pasywnego coolera, który jest w stanie poradzić sobie z chłodzeniem komponentów o mocy 275 W. To wystarcza do utrzymania bezpiecznych temperatur zarówno dla procesora Intel Core i7 8700K, jak i karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1080.

The Heart od ekipy MonsterLabo jest w stanie poradzić sobie z jednoczesnym chłodzeniem procesora Intel Core i7 8700K, jak i karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1080.

MonsterLabo prezentuje The Heart, czyli pasywny cooler dla CPU i GPU

The Heart to dzieło czteroosobowej ekipy MonsterLabo, która wcześniej zasłynęła nietypową obudową The First. Ich nowe dzieło to gigantyczny cooler, który pomieści zarówno CPU, jak i GPU na raz. Wymiary tego potwora są naprawdę imponujące, ponieważ wynoszą 200 na 185 mm i 265 mm wysokości, a całość waży 3 kg. Jak nietrudno się domyślić, nie jest on kompatybilny ze standardowymi obudowami i aby go wykorzystać we własnym PC potrzebować będziemy czegoś naprawdę solidnego, co poradzi ze z odpowiednią dystrybucją wagi i utrzymaniem coolera na swoim miejscu. Kłopotliwą kwestią może być tu także kompatybilność z GPU, które musi być zlokalizowane dokładnie w miejscu powierzchni dotykowej „Serca” (producent nie podaje niestety wspieranych grafik). Warto właśnie zwrócić uwagę na dwie miedziane płytki, każdą ze swoimi ciepłowodami, których łącznie jest 12 (po 6 na komponent).  

MonsterLabo prezentuje The Heart, czyli pasywny cooler dla CPU i GPU

The Heart pierwotnie stanowiło element wyposażenia niewielkiej obudowy The First, ale MonsterLabo zdecydowało się na wypuszczenie tego coolera osobno. Chłodzenie można kupić na stronie producenta za 180 EUR (zarówno w czarnej, jak i białej wersji kolorystycznej), czyli tyle, ile zapłacić trzeba za high-endowe chłodzenie wodne. Dla osób, które szukają niezwykle efektywnego pasywnego rozwiązania, może to być jednak strzał w dziesiątkę. Jeśli zaś chodzi o alternatywę, to popularne pasywne coolery oferuje choćby Nofan (np. Copper Icepipe lub CR-95C) czy Cryorig w postaci przedziwnego, ale intrygującego Frostbit NVMe. Żaden jednak nie jest tak duży (i ciężki) jak The Heart.          

Pokaż / Dodaj komentarze do: MonsterLabo prezentuje The Heart, czyli pasywny cooler dla CPU i GPU

 0