MorePowerTool pozwala podkręcić Radeona RX 5500 XT do 2,1 GHz

MorePowerTool pozwala podkręcić Radeona RX 5500 XT do 2,1 GHz

Członek społeczności Igor's Lab znany jako „hellm” właśnie zaktualizował swoje narzędzie MorePowerTool służące do podkręcania kart graficznych AMD. Dzięki temu wspiera ono teraz nowe modele Czerwonych, czyli Radeon RX 5500 XT. Karta ta napędzana jest przez układ graficzny Navi 14 pracujący z bazową częstotliwością taktowania 1607 MHz, w trybie gry osiąga 1717 MHz, a w trybie Boost 1845 MHz. Co więcej, partnerzy AMD otrzymali wolną rękę do wypuszczania na rynek autorskich wersji tych grafik, w tym wyposażonych w fabrycznie podkręcone GPU. Jeśli jednak nie jesteście zadowoleni z poziomu ich wydajności, to zawsze możecie posłużyć się narzędziem do podkręcania dostępnym w ramach sterowników Radeon Software Adrenalin 2020 Edition. MorePowerTool pozwala jednak wycisnąć z nowej karty AMD jeszcze więcej.

MorePowerTool pozwala jednak wycisnąć z nowej karty AMD ostatnie soki na standardowym chłodzeniu.

MorePowerTool pozwala podkręcić Radeona RX 5500 XT do 2,1 GHz

Na wstępie warto jednak podkreślić, że MorePowerTool nie jest oprogramowaniem oficjalnie wspieranym przez AMD, co oznacza, że korzystanie z niego wiąże się podjęciem ryzyka i tego typu podkręcanie przeprowadzane jest na własną odpowiedzialność, co zawsze trzeba mieć na uwadze. Warto więc robić to z głową i podchodzić bardzo ostrożnie do tematu, by zniwelować ryzyko uszkodzenia karty graficznej czy też komputera. Nie bez przyczyny program ten jest więc skierowany do doświadczonych użytkowników i entuzjastów. MorePowerTool pozwala na zmodyfikowanie SoftPowerPlayTables, co pozwala karcie graficznej na pobieranie więcej mocy. Decydując się na taki krok, w gruncie rzeczy omijamy limit TDP nałożony na urządzenie, co umożliwia uzyskanie wyższych częstotliwości taktowania. Z racji przekroczenia limitu energetycznego producenta, raczej nie zaleca się, by ustawienia wprowadzone w MorePowerTool wykorzystywane były 24 godziny na dobę.

MorePowerTool pozwala podkręcić Radeona RX 5500 XT do 2,1 GHz

Tych, którzy odważą się zaryzykować i nie obawiają się konsekwencji, MorePowerTool potrafi mocno nagrodzić. I tak, w przypadku Radeona RX 5500 XT umożliwia ono uzyskanie częstotliwości taktowania na poziomie 2,1 GHz i to co warto podkreślić, na standardowym chłodzeniu powietrzem. Igor zdradził również, że karta graficzna została przetestowana nawet z prędkością 2,2 GHz. Jego zdaniem natomiast, nikt nie powinien mieć problemów z uzyskaniem częstotliwości taktowania 2,0 GHz na swoim Radeon RX 5500 XT. Przeskok z 1845 MHz do 2080 MHz gwarantuje 12% wzrost wydajności całkowicie za darmo (no może poza większym zużyciem energii), dzięki czemu nowy Radeon może stać się bardziej konkurencyjny na tle rywali. Warto więc zainteresować się tematem, ale trzeba mieć przy tym świadomość ryzyka związanego z takim OC.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: MorePowerTool pozwala podkręcić Radeona RX 5500 XT do 2,1 GHz

 0