Mortal Kombat 12 oficjalnie potwierdzone. Wiemy, na kiedy planowana jest premiera

Mortal Kombat 12 oficjalnie potwierdzone. Wiemy, na kiedy planowana jest premiera

Mamy świetne wieści dla fanów jednej z najpopularniejszych na świecie serii bijatyk, czyli Mortal Kombat. Podczas prezentacji swoich kwartalnych wyników finansowych inwestorom, Warner Bros Discovery ogłosiło nie tylko, że trwają już prace nad Mortal Kombat 12, ale także, iż gra zostanie wydana w 2023 roku.

Niestety podczas ogłoszenia nie ujawniono żadnych szczegółów na temat kolejnej odsłony kultowej bijatyki, ale wiceprezes wykonawczy firmy, Andrew Slabin, stwierdził, że ma „ambitne prognozy co do premiery” Mortal Kombat 12, podobnie jak w stosunku do innej nadchodzącej gry medialnego giganta, Suicide Squad: Kill the Justice League, która ma się ukazać 26 maja NetherRealm Studios, studio odpowiedzialne za serię gier Mortal Kombat, nie skomentowało jeszcze tej informacji.

Niestety podczas ogłoszenia nie ujawniono żadnych szczegółów na temat kolejnej odsłony kultowej bijatyki.

Mortal Kombat 12 oficjalne potwierdzone. Wiemy, na kiedy planowana jest premiera

Ostatnia gra z serii, Mortal Kombat 11, została wydana wiosną 2019 r., a następnie do końca 2020 r. pojawiło się kilka płatnych i bezpłatnych DLC. Gra sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy do połowy 2022 roku, co pokazuje, że mamy do czynienia z bardzo popularną marką. 

Warner Bros Interactive ogłosiło również, że gra RPG o tematyce Harry'ego Pottera, Hogwarts Legacy, sprzedała się w 12 milionach egzemplarzy od czasu premiery zaledwie dwa tygodnie temu. Wygląda na to, że dział gier wideo Warner Bros. Discovery będzie miał bardzo solidny harmonogram do końca 2023 roku i koncern może chcieć zainwestować jeszcze więcej w produkcje nowych gier. 

Jeśli chodzi o Mortal Kombat 12, to raczej nie spodziewamy się większych rewolucji w serii i np. powrotu do pełnego trójwymiaru, ale liczymy na więcej tego samego, w tym charakterystyczny dla ostatnich odsłon tryb fabularny. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mortal Kombat 12 oficjalnie potwierdzone. Wiemy, na kiedy planowana jest premiera

 0