Motion - wodoodporny BlackBerry z dużą baterią, bez fizycznej klawiatury

Motion - wodoodporny BlackBerry z dużą baterią, bez fizycznej klawiatury

TCL, czyli chiński producent odpowiadający od jakiegoś czasu za smartfony marki BlackBerry, zapowiadało na początku ubiegłego miesiąca, że szykuje nowy model, który przybierze bardziej standardową formę niż KEYone. Właśnie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji tego urządzenia.

Telefon nazywa się Motion i choć w odróżnieniu od ostatniego telefonu BlackBerry pozbawiony został fizycznej klawiatury, to jednak oba smartfony niemal dzielą specyfikację. Tym razem otrzymujemy 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i typowych proporcjach (16:9), ale pozostałe elementy są bardzo zbliżone do KEYone. Oznacza to procesor Snapdragon 625, 4 GB pamięci RAM, 32 GB na dane, 12 MP aparat tylny i 8 MP kamerkę przednią. Motion jest jednak pierwszym smartfonem  BlackBerry, który otrzymał wodoodporny design i certyfikat IP67 potwierdza, że sprzęt poradzi sobie nie tylko z zachlapaniami, ale i zanurzeniem w wodzie do 1,5 metra głębokości przez 30 minut.  

BlackBerry Motion może być ciekawą opcją dla biznesowych użytkowników, którym nie bardzo przypadła do gustu fizyczna klawiatura w KEYone.

Kolejną mocną stroną tego "średniaka" ma być czas pracy na baterii, ponieważ producent zastosował sporych rozmiarów akumulator (4000 mAh), który dodatkowo wspiera technologię szybkiego ładowania QuickCharge 3.0 (50% baterii po 40 minutach ładowania). Całość obsłuży zaś system operacyjny Android 7.1 Nougat (zapowiedziano aktualizację do Androida 8.0 Oreo w przyszłym roku), który został odpowiednio zmodyfikowany, by lepiej sprawdzał się w biznesowych zastosowaniach. Oznacza to nie tylko lepszą ochronę prywatności i bezpieczeństwo, ale także aplikacje przygotowane przez BlackBerry (w tym Messenger, Hub, Calendar i DTEK). Jak na razie premiera telefonu potwierdzona została w kilku krajach arabskich (gdzie kosztuje ok. 460 USD), ale pod koniec miesiąca spodziewać mamy się szerszej dostępności.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motion - wodoodporny BlackBerry z dużą baterią, bez fizycznej klawiatury

 0