Moto E4 i Moto E4 Plus - nowe smartfony z budżetowej serii Motoroli

Moto E4 i Moto E4 Plus - nowe smartfony z budżetowej serii Motoroli

Należący do Lenovo dział Motorola Mobility zapowiedział czwartą generację popularnej serii smartfonów Moto E. Oba nowe modele, czyli Moto E4 oraz Moto E4 Plus, charakteryzują się prostym, eleganckim designem z metalową obudową i solidnym upgradem specyfikacji względem poprzedników.

Zarówno Moto E4, jak i Moto E4 Plus, pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat, który znając praktyki tego producenta nie będzie mocno zmodyfikowany względem „czystego” OS Google. Poza tym, urządzenia otrzymały specjalną hydrofobową powłokę, a różnice pomiędzy nimi sprowadzają się głównie do rozmiaru i pojemności akumulatora. I tak, 5-calowy Moto E4 mierzy 144.5 x 72 x 9.3 mm i wyposażony został w panel HD (720p) i baterię 2800 mAh. Jego sercem jest 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 427 (w niektórych modelach będzie to Snapdragon 425), wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB na dane. Za możliwości fotograficzne odpowiadają zaś 8 MP aparat tylny i 5 MP kamerka przednia z własną lampą LED. Warto dodać, że nie zabrakło tu także czytnika linii papilarnych.

Czwarta generacja Moto E przynosi upgrade nie tylko w zakresie specyfikacji, ale i wykonania, ponieważ w tym przypadku otrzymujemy metalowe obudowy. Wydaje się jednak, że seria ta nie cieszy się już tak dużym wzięciem jak jeszcze kilka lat temu i zapewne po premierze nowych modeli nie ulegnie to zmianie

Moto E4 Plus otrzymał z kolei 5,5-calowy wyświetlacz 720p i większy akumulator, bo o pojemności 5000 mAh. Przełożyło się to jednak na wyraźnie większe wymiary wynoszące 155 x 77.5 x 9.55 mm, ale zdaniem Motoroli bateria w tym modelu wytrzyma 2 dni użytkowania. Pozostała część specyfikacji prezentuje się podobnie jak w przypadku mniejszego wariantu - Snapdragon 427, 2 GB RAM, 16/32 GB na dane, czytnik linii papilarnych i 5 MP kamerka przednia z własną lampą LED. Aparaty tylny oferuje jednak większą rozdzielczość, ponieważ w tym przypadku jest to 13 MP jednostka. Moto E4 wyceniony został na rynku europejskim na 149 EUR, a Moto E4 Plus na 199 EUR. Polski oddział Lenovo potwierdził zaś, że premiera tych smartfonów w naszym kraju odbędzie się w lipcu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moto E4 i Moto E4 Plus - nowe smartfony z budżetowej serii Motoroli

 0