Moto G5S i Moto G5S Plus oficjalnie zapowiedziane

Moto G5S i Moto G5S Plus oficjalnie zapowiedziane

Zgodnie z tym, co sugerowały liczne przecieki, Motorola zdecydowała się na odświeżenie tegorocznej edycji smartfonów Moto G i w związku z tym doczekaliśmy się specjalnych edycji tych telefonów. Te oczywiście w dużej mierze bazują na Moto G5 i Moto G5 Plus, ale oferują metalowe obudowy typu unibody oraz poprawione aparaty.

Moto G5S to model wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 430, 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane. Pod maską znajdziemy także nieco większą baterią niż w przypadku poprzednika (2800 mAh vs 3000 mAh), a nie zabrakło też opcji szybkiego ładowania (5 godzin użytkowania po 15 minutach ładowania). Największe zmiany objęły jednak aparat, ponieważ nowy model otrzymał 16 MP jednostkę tylną z aufotokusem z detekcją fazy oraz 5 MP kamerkę przednią z jaśniejszym szerokokątnym obiektywem (f/2,0), a także własną lampą LED. Telefon dostępny będzie w dwóch kolorach, szarym i złotym, a jego cena na rynku europejskim wynosić będzie 249 EUR.

Moto G5S i Moto G5S Plus to odświeżone wersje tegorocznych smartfonów Motorola z serii Moto G, które doczekały się przede wszystkim lepszych aparatów

Moto G5S Plus to większy, bo 5,5-calowy model, który oferuje także wydajniejszą specyfikację. W tym przypadku również znajdziemy panel Full HD i akumulator o pojemności 3000 mAh, ale cała reszta prezentuje się lepiej niż w przypadku podstawowego G5S. Sprzęt wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 625, do 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane. Poza tym, w odróżnieniu od recenzowanego przez nas niedawno poprzednika, znajdziemy tu podwójny aparat tylny składający się z dwóch 13 MP sensorów (jeden robi kolorowe, a drugi monochromatyczne zdjęcia), a przednia kamerka otrzymała upgrade do 8 MP i jaśniejszy obiektyw (f/2,2). W tym wypadku cena wynosi 299 EUR, a telefon dostępny jest w szarej i złotej wersji kolorystycznej. Premiera obu smartfonów planowana jest w połowie sierpnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moto G5S i Moto G5S Plus oficjalnie zapowiedziane

 0