Moto Z3 Play - Motorola nie rezygnuje z modułowych smartfonów

Moto Z3 Play - Motorola nie rezygnuje z modułowych smartfonów

Po kapitulacji takich pomysłów jak Project Ara and PuzzlePhone, seria Moto Z to bez wątpienia najlepsza realizacja konceptu modułowego smartfona. Nie oznacza to jednak, że ta cieszy się jakąś ogromną popularnością, ale Motorola nie zamierza rezygnować z tego rozwiązania i zapowiedziała właśnie nowy model - Moto Z3 Play.

Ten, podobnie jak poprzednicy z linii Z, koncentruje się w dużym stopniu na wykorzystaniu opcjonalnych akcesoriów Moto Mod. Oznacza to, że wszystkie obecne już na rynku moduły są z nim kompatybilne, co ma jednak swoje konsekwencje w zakresie designu i telefon pod względem konstrukcji mocno przypomina poprzednie modele. Sprzęt posiada cienką aluminiową ramkę i szkło Gorilla Glass 3 zarówno na przednim, jak i tylnym panelu. Co ciekawe, pomimo niemal identycznego kształtu jak w Z i Z2, Motoroli udało się w tym przypadku zastosować wyższy, 6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli (proporcje 18:9). Było to możliwe dzięki wyraźnemu zredukowaniu ramek, szczególnie tej dolnej, skąd zniknął czytnik linii papilarnych przesunięty obecnie na lewą krawędź.

Moto Z3 Play koncentruje się w dużym stopniu na wykorzystaniu opcjonalnych akcesoriów Moto Mod

Moto Z3 Play - Motorola nie rezygnuje z modułowych smartfonów

Z3 Play napędzany jest przez procesor Snapdragon 636, który powinien gwarantować wyraźnie wyższą wydajność od Snapdragona 626, który był sercem poprzedniego modelu. Znajdziemy tu także 4 GB pamięci RAM i 32 GB lub 64 GB pamięci na dane. Znaczącej poprawy doczekał się także aparat, ponieważ teraz 12 MP sensor na plecach z obiektywem f/1.7 doczekał się wsparcia ze strony pomocniczego 5 MP sensora, który pomoże uzyskać efekt bokeh. Poza tym dostępny jest autofokus Dual-Pixel i dwutonowa lampa LED. Selfie wykonamy zaś za pomocą 8 MP kamerki z obiektywem  f/2.0, ale ta straciła dedykowaną lampę LED (do podświetlenia twarzy możemy skorzystać z ekranu smartfona). Za czas pracy urządzenia odpowiada zaś bateria o pojemności 3000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania TurboPower (15 W). Całość obsługuje system Android Oreo, a nie brakuje tu również typowych dla Motoroli funkcjonalności (Moto Display, Actions, Camera itp.). Z3 Play wkrótce trafi do sprzedaży w USA, gdzie telefon wyceniono na 499 USD (w zestawie znajdziemy Battery Mod), a za kilka tygodni powinien trafić też do Europy.

Moto Z3 Play - Motorola nie rezygnuje z modułowych smartfonów

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moto Z3 Play - Motorola nie rezygnuje z modułowych smartfonów

 0