Motorola Hyper One - stylowy średniak dla fanów mobilnej fotografii

Motorola Hyper One - stylowy średniak dla fanów mobilnej fotografii

Motorola właśnie rozszerzyła swoją ofertę o smartfon Hyper One i trzeba przyznać, że jak na przedstawiciela średniej półki cenowej ten prezentuje się naprawdę ciekawie, tym bardziej, że w kilku kwestiach pozwala wypłynąć popularnej marce na nowe wody. Jest to bowiem m.in. pierwszy telefon Motoroli z wysuwaną kamerką przednią. Takie rozwiązanie pozwoliło producentowi na zastosowanie 32 MP sensora (najwyższa rozdzielczość aparatu selfie w smartfonach Moto) przy zastosowaniu bezramkowego designu i zachowaniu stosunku ekranu do frontu urządzenia na poziomie 90%. Rekord rozdzielczości w ramach marki pobił także 64 MP sensor aparatu głównego na tylnym panelu, a warto dodać, że jego rozmiar to 1/1.7”, a jasność obiektywu wynosi f/1,9. Jednostka ta wspierana jest przez laserowy autofokus, a filtry Quad Bayer na tylnym i przednim aparacie umożliwiają zastosowanie efektywnego trybu nocnego (Night Vision).

Hyper One to pierwszy telefon Motoroli z wysuwaną kamerką przednią i tak szybkim ładowaniem.

Z tyłu znajdziemy także dodatkową jednostkę pomocniczą, czyli 8 MP aparat szerokokątny (118° pola widzenia). Jeśli zaś chodzi o nagrywanie filmów, to możemy zdecydować się na 4K w 30 kl.s lub Full HD w 60 kl./s. Motorola One Hyper wyposażona została w 6,5-calowy panel IPS LCD Total Vision o rozdzielczości 1080p+. Czytnik linii papilarnych nie został jednak zintegrowany z ekranem i znajduje się tradycyjnie na tylnym panelu (co ciekawe, robi on także za diodę powiadomień). Jest to również pierwsze urządzenie marki z szybkim ładowaniem Hyper Charging. Na kablu zapewnia ono moc aż 45 W (najszybsze oferowane przez tego producenta i to z dużą przewagą), co zapewniać ma podobno 12 godzin pracy po 10 minutach ładowania. Niestety stosowną ładowarkę trzeba dokupić samodzielnie i akumulator o pojemności 4000 mAh bazowo naładować trzeba będzie ładowarką o mocy 15 W.

Telefon napędzany jest przez chipset Snapdragon 675, który wykorzystywany był już przez Motorolę w modelach Moto Z4 i Zoom. Ten sparowany został z 4 GB pamięci RAM i 128 GB na dane z opcją rozszerzenia nawet o 1 TB za pomocą karty microSD (o ile nie planujemy korzystać z drugiego slotu SIM). Nad całością czuwa zaś Android 10, a nie zabrało także wparcia dla lubianych moto-akcji. Motorola One Hyper właśnie trafiła do sprzedaży w USA, gdzie jej cena to 400 USD i dostępna jest w kolorze Blue Ocean, ale wkrótce oferowana ma być także w wersji Amber Red i Fresh Orchid. Producent potwierdził premierę na Starym Kontynencie, ale nie zdradził, kiedy ona nastąpi i jaka będzie cena smartfona w Europie.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Hyper One - stylowy średniak dla fanów mobilnej fotografii

 0