Motorola Moto C2 może dołączyć do programu Android Go

Motorola Moto C2 może dołączyć do programu Android Go

Według najnowszych informacji kolejne urządzenie sygnowane logiem Motoroli może być pierwszym w historii tejże firmy, które dołączy do programu Androida. 

Już wkrótce na rynku powinna zadebiutować kolejna propozycja Motoroli - C2. Tymczasem jak się okazuje smartfon wejdzie do Android Go. Według zasad tegoż programu jego członkami mogą być wyłącznie urządzenia, które nie prezentują zbyt wysokiego poziomu, a przez to są atrakcyjne pod względem ceny. Istotną rolę pozwalającą na zachowanie wydajności ma również ogrywać odpowiednio skonstruowane oprogramowanie. Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe, posiadacze telefonu dostaną Androida Oreo (Go edition) skrojonego do takich potrzeb. Niestety obecnymi uczestnikami programu są firmy wywodzące się m.in. z Indii produkujące raczej mało znane oraz cenione na świecie urządzenia. Teraz może się to zmienić.

Motorola Moto C2 ma wejść do programu Android Go co oznacza, że będzie smartfonem z niskiej półki cenowej

Motorola Moto C2 może dołączyć do programu Android Go

Motorola Moto C2 ma posiadać około 5-calowy wyświetlacz, a całość zasili tylko 1 GB pamięci RAM + 16 GB miejsca na dane. Do tego standardowe technologie takie jak WiFi, LTE, czy Bluetooth. Niestety model procesora pozostaje wielką niewiadomą, aczkolwiek tutaj także nie oczekujmy zaawansowanego układu, ponieważ będziemy mieć do czynienia ze smartfonem z mocno średniej półki (jego wartość zapewne nie przekroczy 100 dolarów). Choć telefon będzie przeznaczony głównie na rynek azjatycki, to powinniśmy go otrzymać też w pozostałych regionach świata w tym w Europie. Potencjalna data debiutu także pozostaje nieznana, aczkolwiek miejmy nadzieję, że jeżeli wszystkie przedstawione spekulacje się zgadzają, nastąpi ona możliwie najszybciej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Moto C2 może dołączyć do programu Android Go

 0