Motorola Moto G8 Power Lite - niedrogi smartfon z dużą baterią

Motorola Moto G8 Power Lite - niedrogi smartfon z dużą baterią

Moto G8 Power Lite to nowy budżetowy smartfon z rodziny G, który skierowany jest do osób stawiających na pierwszym miejscu na długi czas pracy na baterii. Telefon dysponuje baterią o pojemności aż 5000 mAh, dzięki czemu można podobno korzystać z niego nawet przez trzy pełne dni bez konieczności doładowania. Oznacza to również, że możemy prowadzić transmisję strumieniową muzyki przez 100 godzin lub oglądać najnowsze seriale i filmy przez 19 godzin. Szkoda jednak, że Motorola nie zadbała o stosowne szybkie ładowanie, ponieważ sprzęt korzysta z przestarzałego portu microUSB, który zapewnia tylko 10 W mocy. Oznacza to, że pełnie naładowanie tak pojemnej baterii wymagać będzie sporo czasu.

Telefon dysponuje baterią o pojemności aż 5000 mAh, dzięki czemu można podobno korzystać z niego nawet przez trzy pełne dni bez konieczności doładowania.

Sprzęt pochwalić może się za to solidną specyfikacją i potrójnym aparatem.  Moto G8 Power Lite oferuje 6,5-calowy wyświetlacz Max Vision, w technologii IPS, a jego rozdzielczość to HD+. Pod maską znajdują się ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P35, który wspomagany jest przez 4 GB pamięci RAM. Urządzenie ma 64 GB pamięci masowej na nasze dane. Jeżeli to nie wystarczy, można skorzystać z gniazda karty microSD, dzięki któremu łatwo zwiększymy pamięć do 256 GB. Moto G8 Power Lite posiada też specjalne Funkcje Moto i hydrofobową powłokę. Nie zabrało również czytnika linii papilarnych, który umieszczono na tylnym panelu, gdzie znajdziemy także potrójny moduł fotograficzny. Główny aparat o rozdzielczości 16 MP, 2 MP jednostkę do zdjęć makro i 2 MP sensor głębi, dzięki któremu uzyskamy efekt bokeh.

Moto G8 Power Lite będzie dostępne w najbliższych tygodniach w Polsce oraz wybranych krajach Europy, Ameryki Łacińskiej, Azji oraz Australii. Polski oddział nie ujawnił jeszcze ceny urządzenia na naszym rynku, ale ta w Niemczech wynosi 169 EUR, co w kraju nad Wisłą powinno przełożyć się na 799 zł. Smartfony z tej serii cieszą się w Polsce dużą popularnością, właśnie ze względu na przystępne ceny, w związku z tym Moto G8 Power Lite zapewne będzie dość powszechne oferowane w umowach z abonamentami za przysłowiową złotówkę. Jako podstawowy telefon dla mniej wymagających użytkowników, model ten powinien dobrze wywiązać się ze swojej roli.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Moto G8 Power Lite - niedrogi smartfon z dużą baterią

 0