Motorola Moto X50 Ultra na zwiastunie. To kolejny smartfon AI

Motorola Moto X50 Ultra na zwiastunie. To kolejny smartfon AI

Motorola szykuje się do wprowadzenia kolejnego smartfona z wysokiej półki. Mowa o modelu Moto X50 Ultra, który u nas prawdopodobnie przyjmie nazwę Moto Edge 50 Pro.

Moto X50 Ultra na zwiastunie

Smartfon Motorola Moto X50 Ultra ma przed nami coraz mniej tajemnic. Nadchodzący flagowiec marki pojawił się teraz na zwiastunie. Nieco ponad 20-sekundowe wideo reklamuje ten model jako smartfon AI, co w obecnych czasach w ogóle nie dziwi. Obecnie znaczna część smartfonów czy nawet komputerów określana jest mianem sprzętu przygotowanego na AI. Jest to oczywiście związane z bardzo wysoką popularnością sztucznej inteligencji. Podkreśla to chociażby fakt, że nawet taki gigant jak Samsung określa swoją flagową serię Galaxy S24 jako smartfony AI.

Nieco ponad 20-sekundowe wideo reklamuje ten model jako smartfon AI, co w obecnych czasach w ogóle nie dziwi.

Pytanie tylko czy "smartfon AI" w przypadku Motoroli nie będzie jedynie hasłem reklamowym, za którym nie będzie kryło się nic szczególnego. Jeśli by się chciało to wiele funkcji smartfona można podciągnąć pod "AI". Oby zatem nadchodzący flagowiec Motoroli zapewniał dostęp do przydatnych narzędzi, za którymi będzie stała sztuczna inteligencja. 

Specyfikacja i różne nazewnictwo

Wracając do samego zwiastuna nowej Motoroli, nie zdradza on niestety żadnych konkretnych informacji. Dowiadujemy się z niego jeszcze tylko, że smartfon nadchodzi. Na szczęście wcześniejsze przecieki zdradzają co nieco w temacie specyfikacji następcy Moto X40. Nowy flagowiec, Moto X50 Ultra, będzie wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh, którą będzie można naładować z mocą nawet 125 W po kablu lub 50 W bezprzewodowo. Wiemy też, że smartfon ma być dostępny w wersji ze skórzanym tyłem.

Skoro mowa o topowym modelu to raczej można zakładać, że na pokładzie znajdzie się Snapdragon 8 Gen 3. Motorola zapewne wykorzysta również pamięć RAM typu LPDDR5X oraz moduły pamięci masowej w standardzie UFS 4.0. Przewiduje się, ze Moto X50 Ultra zadebiutuje w pierwszej kolejności na rynku chińskim, gdzie znany będzie właśnie pod tą nazwą. Jeśli Motorola dalej będzie podążać swoim schematem nazewnictwa to poza Chinami i Ameryką Północną model ten przyjmie nazwę Moto Edge 50 Pro. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Moto X50 Ultra na zwiastunie. To kolejny smartfon AI

 0