Motorola One Action - smartfon, który chce zastąpić nam sportową kamerkę

Motorola One Action - smartfon, który chce zastąpić nam sportową kamerkę

Kamerki sportowe, nazywane też kamerami akcji (z ang. action camera) pomimo wszechobecności smartfonów wciąż cieszą się duża popularnością, ale Motorola chce, by ich najnowszy smartfon zastąpił nam tego typu urządzenia. Motorola One Action to pierwsze na rynku smartfonów urządzenie z ultraszerokokątną kamerą akcji o kącie widzenia 117°, która umożliwia nagrywanie wideo w orientacji poziomej, gdy telefon jest trzymany pionowo (umożliwia to rejestrowanie obrazu wideo o czterokrotnie większej zawartości kadru). Telefon Wyposażono w potrójny system aparatów smartfon, który zapewniać ma wysoką jakość filmów i zdjęć oraz wsparcie funkcji oferowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Zaawansowana funkcja stabilizacji obrazu zapewnia płynność filmu, dzięki której można zapomnieć o poruszonych nagraniach. Zdecydowanie warto też wspomnieć o technologii Quad Pixel 2,0 µm, która czterokrotnie zwiększa światłoczułość, co sprawia, że filmy są ostrzejsze i jaśniejsze w każdej sytuacji. Główny aparat 12 MP z autofocusem z detekcją fazy (PDAF) pochwalić może się pikselami o wielkości 1,25 µm i przysłoną f/1,8. Wykrywający głębię aparat 5 MP ułatwia z kolei dodawanie do zdjęć naturalnego efektu rozmycia tła oraz dostosowywanie intensywności obszaru ostrości po zrobieniu zdjęcia. Efektem jest idealny portret.

Motorola chce, by ich najnowszy smartfon, One Action, zastąpił nam sportowe kamerki.

Nagrane wideo można komfortowo wyświetlać na ekranie CinemaVision (21:9) Full HD+ o przekątnej 6,3 cala, sięgającym od krawędzi do krawędzi telefonu i oferującym kinowe wrażenia. Pod maską znajdziemy zaś procesor Exynos 9609 wspomagany przez 4 GB pamięci RAM i aż 128 GB na dane w standardzie Universal Flash Storage (UFS), które dodatkowo można rozbudować przy użyciu karty microSD o pojemności 512 GB. Bateria o pojemności 3500 mAh wystarczy na dzień pracy po jednym naładowaniu. Motorola kontynuuje współpracę z Google, aby zapewniać użytkownikom atrakcyjne funkcje oprogramowania. W ramach programu Android One użytkownicy mogą liczyć na comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata, aktualny system i prosty w obsłudze interfejs.

Motorola One Action - smartfon, który chce zastąpić nam sportową kamerkę

Motorola One Action wyposażono w uwielbiane przez użytkowników funkcje moto, takie jak Akcje gestów moto, które ułatwiają codzienne interakcje z telefonem. Dzięki nim wystarczy obracać nadgarstkiem w celu uruchomienia aparatu, potrząsać dwukrotnie ręką, aby włączyć latarkę albo poruszać się po menu za pomocą nowo zaprojektowanej nawigacji jednym przyciskiem. Wyświetlacz moto prezentuje podgląd powiadomień i aktualności, dzięki czemu widać, co się dzieje, bez odblokowywania telefonu. Motorola One Action jest już dostępna Polsce w cenie 1099 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola One Action - smartfon, który chce zastąpić nam sportową kamerkę

 0