Motorola One Vision - ekran 21:9, 48 MP aparat i Exynos na pokładzie

Motorola One Vision - ekran 21:9, 48 MP aparat i Exynos na pokładzie

Należąca do Lenovo marka Motorola pochwaliła się właśnie nowym modelem smartfona o nazwie One Vision. Ten średniopółkowy produkt wyraźnie wyróżnia się na tle dotychczasowej oferty producenta, a to choćby za sprawą kinowego wyświetlacza o proporcjach 21:9, zastosowania procesora Samsunga czy otworów w ekranie na przednią kamerkę. Za duży plus uznać trzeba zaś fakt, że urządzenie bierze udział w programie Android One, co oznacza, że otrzymujemy niemal czystą wersję systemu operacyjnego Android oraz gwarancję szybkich oraz regularnych aktualizacji OS przez okres przynajmniej dwóch lat (łatek bezpieczeństwa przez co najmniej trzy lata). Polska cena telefonu także wypada atrakcyjnie, podobnie jak zastosowane nowoczesne wzornictwo, więc One Vision może okazać się mocnym zawodnikiem wśród smartfonów w swojej półce cenowej.

Motorola One Vision wyraźnie wyróżnia się na tle dotychczasowej oferty producenta, a to choćby za sprawą kinowego wyświetlacza o proporcjach 21:9, zastosowania procesora Samsunga czy otworów w ekranie na przednią kamerkę

Front smartfona stanowi 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+ o wspomnianych proporcjach 21:9, które zapewniać mają widowiskowość filmów i nagrań wideo oglądanych w drodze. Ponadto telefon ma elegancką, smukłą konstrukcję, która ma wygodnie leżeć w dłoni i można go obsługiwać jedną ręką. Osoby zawracające większą uwagę na wygląd i oryginalność docenią zaś zapewne gradientowe kolory — takie jak szafir czy brąz — pod szkłem 4D Corning Gorilla Glass. Jeśli zaś chodzi o możliwości fotograficzne, to Motorola oferuje tu 48 MP sensor Samsung GM1 z technologią Quad Pixel. Łącząc cztery piksele w jeden piksel o rozmiarze 1,6 μm, matryca zapewnia czterokrotnie większą światłoczułość. W ten sposób użytkownik uzyska niezwykle ostre zdjęcia o rozdzielczości 12 MP, większej jasności i zmniejszonym poziomie zakłóceń. Co warto podkreślić, funkcjonalność tylnego aparatu została wzbogacona przez sensor pomocniczy 5 MP (odpowiada za wykrywanie głębi), optyczną stabilizację obrazu (rzadki widok w tym segmencie) oraz nowy tryb nocnych zdjęć (Night Vision). Nie powinniśmy też narzekać na jakość selfie, ponieważ z przodu w otworze w ekranie, umieszczono kamerkę o rozdzielczości 25 MP.

Jedną z najciekawszych kwestii tego smartfona jest zastosowany procesor, czyli Exynos 9609, rzadko widywany poza autorskimi telefonami Sasmung Galaxy. Jest to bowiem dopiero druga marka po Meizu, która korzysta z SoC koreańskiego giganta. Układ ten oferuje 4 wydajne rdzenie Cortex-A73 (2,2 Ghz) i 4 energooszczędne Cortex-A55 (1,7 GHz) sparowane z 4 GB pamięci RAM. Na dane otrzymujemy zaś aż 128 GB z opcją rozszerzenia za pomocą karty microSD (telefon posiada hybrydowy slot, pozwalający zastosować dwie karty SIM lub jedną wraz z microSD). Nad czasem pracy czuwa zaś bateria o pojemności 3500 mAh z opcją szybkiego ładowania TurboPower o mocy 15 W (stosowana ładowarka znajduje się w zestawie). Motorola One Vision będzie dostępna w Polsce od 16 maja w sugerowanej cenie detalicznej 1299 zł w EuroRTVAGD oraz Play. Pierwsi klienci, którzy zdecyduj ą się na zakup smartrfona mogą liczyć dodatkowo na gratis, czyli bezprzewodowe słuchawki Motorola Verve Earbuds, które kosztują 169 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola One Vision - ekran 21:9, 48 MP aparat i Exynos na pokładzie

 0