Motorola prezentuje Edge 50 Pro. To flagowiec dla średniej półki

Motorola prezentuje Edge 50 Pro. To flagowiec dla średniej półki

Motorola zaprezentowała swój najnowszy smartfon, Edge 50 Pro. To nowa oferta Moto z wyższego segmentu średniej półki, wyposażona w procesor Snapdragon 7 Gen 3, wyświetlacz AMOLED 1220p z częstotliwością odświeżania 144 Hz i niezły zestaw fotograficzny z trzema jednostkami.

Edge 50 Pro jest zbudowany na bazie zakrzywionego 6,7-calowego pOLED o rozdzielczości 2712 × 1220 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Panel charakteryzuje się szczytową jasnością na poziomie 2000 nitów i jest także pierwszym smartfonem z kolorami zgodnymi z certyfikatem Pantone, zapewniającymi dokładniejsze odwzorowanie barw i odcienie skóry w świecie rzeczywistym. W matrycy umieszczono także przedni aparat o rozdzielczości 50 MP z autofokusem i czytnik linii papilarnych.

Edge 50 Pro to nowa oferta Motoroli z wyższego segmentu średniej półki, wyposażona w procesor Snapdragon 7 Gen 3.

Z tyłu znajduje się 50 MP główny aparat z przysłoną f/1.4 i OIS, a także 10 MP teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i 13 MP ultraszerokokątna jednostka, która może również służyć jako kamera makro. Edge 50 Pro to pierwszy smartfon Motoroli wyposażony w silnik AI Photo Enhancement Engine z optymalizacjami do przechwytywania ruchu i segmentacji kolorów.

Edge 50 Pro

Jeśli chodzi o software, to możemy liczyć na nowy interfejs Hello UI od Motoroli oparty na systemie Android 14, który udostępnia generatywne funkcje sztucznej inteligencji do tworzenia niestandardowych tapet. Moto Ege 50 Pro będzie pierwszym telefonem obsługującym Motorola Smart Connect, czyli nowy zestaw funkcji zapewniających ciągłość działania, które działają na smartfonach, tabletach i komputerach PC od Motoroli i Lenovo, obsługując zewnętrzne wyświetlacze i synchronizację danych. Motorola obiecuje także 3 lata aktualizacji systemu operacyjnego Android i 4 lata poprawek zabezpieczeń.

Edge 50 Pro

Edge 50 Pro jest wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh z możliwością ładowania przewodowego o mocy 125 W i ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W, a także ma stopień ochrony IP68. Smartfon jest standardowo dostępny w kolorze czarnym i lawendowym. Dostępna jest także limitowana edycja Moonlight Pearl zaprojektowana przez włoski dom projektowy Mazzucchelli 1849.

Edge 50 Pro

Edge 50 Pro zadebiutowało na razie w Indiach w cenie zaczynającej się od równowartości 1340 zł za wariant 8/256 GB (dostępna jest też nieco droższa wersja 12/256 GB). Spodziewamy się, że wkrótce firma wprowadzi ten model także na Zachodzie, w tym i Polsce, choć na pewno w naszym regionie cena będzie wyraźnie wyższa. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola prezentuje Edge 50 Pro. To flagowiec dla średniej półki

 0