Motorola prezentuje smartfon, który możemy owinąć wokół nadgarstka

Motorola prezentuje smartfon, który możemy owinąć wokół nadgarstka

Motorola zaprezentowała na Lenovo Tech World 23 kilka oryginalnych prototypów, które być może nigdy nie ujrzą światła dziennego. Producent smartfonów (spółka zależna Lenovo od 2014 r.) pokazał m.in. koncept „wyświetlacza adaptacyjnego”, który można zwinąć w telefon, stojak czy inteligentną bransoletkę (wygląda to jak bardziej zaawansowana wersja prototypu Lenovo zaprezentowanego w 2016 r.).

Nowy koncept Motoroli

Koncept to smartfon z elastycznym wyświetlaczem pOLED FHD+. Prototyp „można wyginać i kształtować w różne formy w zależności od potrzeb użytkowników” – napisała firma w swoim poście na blogu. Urządzenie można rozłożyć całkowicie na płasko i używać jako tradycyjnego smartfona lub można je częściowo zgiąć, aby ustawić je na biurku (podobnie jak w przypadku telefonów składanych). Można nawet częściowo owinąć go wokół nadgarstka, zmieniając urządzenie w coś w rodzaju inteligentnej bransoletki.

Prototyp można wyginać i kształtować w różne formy w zależności od potrzeb użytkowników.

 

Prototyp ma 6,9-calowy wyświetlacz i działa z „pełnym systemem Android, tak jak każdy smartfon”. Po ustawieniu w pozycji pionowej w trybie stojaka przełącza się na kompaktową wersję Androida na 4,6-calowej części wyświetlacza.

Choć koncept wygląda na naprawdę zaawansowany, nie zalecamy wstrzymywania oddechu, w oczekiwaniu na szybką premierę tego urządzenia. Niemniej Lenovo wielokrotnie udowadniało, że nie boi się zaszaleć z formą swoich konsumenckich produktów, więc jest spora szansa, że ten pomysł trafi w końcu na sklepowe półki. 

Motorola stawia na AI

Oprócz elastycznego prototypu Motorola pokazała także kilka pomysłów opartych na sztucznej inteligencji. Firma wykorzystuje możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, aby zapewnić ludziom… lepszą tapetę? „Dzięki tej koncepcji użytkownicy mogą przesyłać lub robić zdjęcia swojego stroju, aby stworzyć wiele unikalnych obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję, które odzwierciedlają ich styl” – napisała firma. Następnie możesz przekształcić te obrazy stworzone przez sztuczną inteligencję w niestandardową tapetę dla swojego urządzenia. Film, który firma opublikowała na swoim blogu, pokazuje osobę robiącą sobie selfie (oczywiście za pomocą zwijanego urządzenia), które następnie oprogramowanie zamienia w różne opcje tapet dla elastycznego telefonu.

 

Firma ogłosiła również, że pracuje nad osobistym asystentem głosowym/tekstowym dla komputerów stacjonarnych i smartfonów, działającym w oparciu o model dużego języka (LLM). Asystent, nazwany MotoAI, twierdzi, że może „odpowiadać na pytania, tworzyć projekty wiadomości, planować zadania i wykonywać wiele innych czynności”. MotoAI ma kłaść nacisk na prywatność, przetwarzanie danych i uruchamianie zadań lokalnie, a nie w chmurze. Firma twierdzi, że narzędzie to może w unikalny sposób spersonalizować nasze urządzenie, ponieważ uczy się nas i z czasem staje się coraz bardziej przydatne.

 

Motorola zajęła się także skanowaniem dokumentów, opracowując funkcję, która może zminimalizować zmarszczki i cienie podczas skanowania fizycznych obrazów lub dokumentów za pomocą aparatu w telefonie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola prezentuje smartfon, który możemy owinąć wokół nadgarstka

 0