Mozilla porzuca mobilnego Firefoxa? Firma ma rozwijać inny projekt

Mozilla porzuca mobilnego Firefoxa? Firma ma rozwijać inny projekt

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Mozilla planuje odstawić na bok mobilne wydanie swej przeglądarki, a tym samym skupić się na rozwoju jeszcze nie ujawnionego projektu, który mógłby ją zastąpić.

Choć Firefox w wydaniu na Androida nie jest najpopularniejszą przeglądarką, to z pewnością posiada swoją bazę użytkowników liczących na regularny rozwój projektu. Niestety według najnowszych informacji, Mozilla nie jest obecnie zainteresowania wprowadzaniem kolejnych nowości, gdyż jej programiści są skupieni nad zupełnie innym rozwiązaniem mającym zaskoczyć właścicieli urządzeń mobilnych. Na ten moment nie wiemy nic o tajemniczym projekcie. Z pewnością decyzja ta oznacza, że w przypadku Firefoxa twórcy ograniczą się do implementacji jedynie poprawek bezpieczeństwa natomiast o dodaniu jakichkolwiek funkcji możemy pomarzyć. Wspomniany wniosek wysunięto na podstawie informacji wrzuconej kilka dni temu na Twittera odnośnie eksportu kodu Fennec na Githuba.

Według najnowszych doniesień Mozilla pracuje nad tajemniczym projektem, który mógłby zastąpić mobilną wersję Firefoxa

Mozilla porzuca mobilnego Firefoxa? Firma ma rozwijać inny projekt

Fundamenty nowego projektu stanowią biblioteki Android Components. Spekuluje się, że Firefoxa wyparłby Fenix (jego kod znaleziono w przytoczonym Android Components). Przy okazji warto wspomnieć, że Mozilla posiada jeszcze drugą mobilną przeglądarkę — Firefox Focus, którą od dnia debiutu traktowano nieco po macoszemu, ale wraz z upływem czasu deweloperzy wprowadzali wymagane udogodnienia, dzięki czemu teraz korzysta się z niej równie przyjemnie co z podstawowego programu. Oczywiście jak potoczy się przyszłość dowiemy się za mniej więcej rok, albowiem wówczas Mozilla wprowadzi skrywany w ścisłej tajemnicy pomysł. Miejmy nadzieję, że będzie w stanie zawalczyć o względy posiadaczy smartfonów nieco bardziej niż robi to Firefox.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mozilla porzuca mobilnego Firefoxa? Firma ma rozwijać inny projekt

 0