Można już podarować znajomym gry na Xbox One i Windows 10

Można już podarować znajomym gry na Xbox One i Windows 10

Microsoft zapowiadał od jakiegoś czasu funkcję podarunków w postaci gier i od teraz staje się ona rzeczywistością. W tym momencie opcja ta dostępna jest jedynie dla wybranych użytkowników, ale niedługo powinna zostać oficjalnie wprowadzona.

Członkowie Xbox Insider Program z aktualizacją 1710 mogą skorzystać z opcji podarowania gier w prezencie z poziomu sklepu Microsoft Store. Taka funkcja dostępna jest także na Windows 10. Korzystanie z niej wymaga podania adresu email bądź gamertaga użytkownika docelowego. Reszta transakcji odbywa się standardowo, tak jakbyśmy kupowali grę dla siebie. Osoba odbierająca nasz prezent z kolei otrzyma 25-cyfrowy kod pre-paid, który można zrealizować w sklepie Microsoft Store za pomocą konsoli bądź komputera z Windows 10. Portal Windows Central przetestował działanie usługi i nie miał żadnych zastrzeżeń.

Sklep Microsoft Store będzie już niedługo znacznie przyjaźniejszy klientom - w kwietniu wprowadzono eksperymentalnie zwroty cyfrowych gier, a tym razem testowana jest też funkcja podarowania ich jako prezent

Należy jednak zadać sobie pytanie, czy pojawienie się tej usługi nie doprowadzi do wysypu odsprzedawanych gier cyfrowych, kupowanych hurtem po okazyjnej cenie na promocjach, a później odsprzedawanych z zyskiem. O ile nie ma w tym procederze teoretycznie nic złego, gorzej będzie jeśli nagle wykorzystywane będą do tego skradzione karty kredytowe. Interesujące jest też to, czy w obliczu różnych cen pomiędzy regionalnymi rynkami, Microsoft nie wprowadzi jakichś restrykcji, aby uniknąć sytuacji w których ludzie kupują w niektórych krajach gry po znacznie niższych cenach, a następnie je odsprzedają. Steam w tym roku wprowadził poważne ograniczenia dotyczące prezentowania gier.


W tym momencie nie wiadomo, kiedy możliwość kupowania zawartości cyfrowej jako prezent zostanie wprowadzona, lecz prawdopodobnie niedługo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Można już podarować znajomym gry na Xbox One i Windows 10

 0