MSI Afterburner: OC Scanner automatycznie podkręci również karty Pascal

MSI Afterburner: OC Scanner automatycznie podkręci również karty Pascal

Nie ma nic lepszego jak możliwość uwolnienia dodatkowej i co najważniejsze darmowej wydajności z zainstalowanych w komputerze podzespołów. Podkręcanie sprzętu może być jednak zadaniem, które przerośnie niedoświadczonych w tym temacie użytkowników. NVIDIA wyszła więc naprzeciw użytkownikom przedstawiając narzędzie do automatycznego przetaktowywania karty graficznej, które nazwano OC Scanner. Wszystko po to by maksymalnie uproscić, ten często skomplikowany i czasochłonny proces. NVIDIA początkowo wprowadziła OC Scanner API, umożliwiając obsługę jedynie najnowszych kart RTX, jednak nowa wersja testowa programu MSI Afterburner z numerkiem 4.6.0 Beta 10, zawiera zaktualizowane API, które przynosi również wsparcie dla kart z rodziny Pascal.

Scanner OC w programie MSI Afterburner 4.6.0 Beta 10 prócz kart Turing obsługuje teraz również Pascale. 

NVIDIA tym samym spełniła swoje obietnice, które złożyła wielu niezadowolonym posiadaczom starszych układów graficznych i mamy tu niespodziewany prezent na koniec roku. NVIDIA udostępniła już poprawione biblioteki oprogramowania, więc MSI, EVGA i inni partnerzy mogą uwzględnić nowe funkcje w swoich programach do obsługi kart graficznych. Teraz po zaledwie jednym kliknięciu można uruchomić testy arytmetyczne, które sprawdzą stabilność karty przy różnych napięciach i częstotliwościach. Należy mieć jednocześnie na uwadze, że program umożliwia tylko i aż bezproblemowe podkręcanie GPU, a odpowiednie i stabilne częstotliwości dla pamięci należy znaleźć samodzielnie. Dla wszystkich zainteresowanych MSI przygotowało poradnik podkręcania, który znajdziecie tutaj, a sam program MSI Afterburner 4.6.0 Beta 10 pobierzecie klikając w ten link.

Sama obsługa automatycznego podkręcania jest banalnie prosta. Aby skorzystać ze funkcji OC Scanner należy zaznaczyć Odblokuj kontrolowanie napięcia oraz opcjonalnie Odblokuj monitorowanie napięcia. Następny krok to przesunięcie do końca suwaków Core Voltage, Power Limit i Temp Limit i zatwierdzenie wyboru. Przy Core Clock klikamy ikonę z wykresem a następnie wybieramy OC Scanner i ostatecznie Scan. Program rozpocznie testy, po czym wyświetli wartość o którą można podnieść Core Clock. Po wybraniu dodatkowo opcji Test będzie można sprawdzić stabilność takiego ustawienia. Nie ulega wątpliwości, że ręczne podkręcanie zapewni dużo lepsze rezultaty, lecz dla niewtajemniczonych jest to świetna opcja pozwalająca uzyskać kilka procent więcej wydajności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Afterburner: OC Scanner automatycznie podkręci również karty Pascal

 0