MSI Afterburner z obsługą AMD RX Vega oraz... GTX 1070 Ti !

MSI Afterburner z obsługą AMD RX Vega oraz... GTX 1070 Ti !

Opublikowano nową wersję beta programu MSI Afterburner 4.4.0, która jest ostatnią rewizją przed premierą stabilnej 4.5.0. Najnowsza edycja programu wprowadza obsługę kart AMD RX Vega oraz potwierdza nadchodzącą premierę układu GTX 1070 Ti.

19 wersja programu MSI Afterburner dodaje niskopoziomowy dostęp do mikro-kontrolera  SMC, co pozwala na pełną kontrolę napięć kart Vega. Oczywiście działa to w obie strony i oprócz podnoszenia napięć, można także je obniżać. W programie nie ma pełnej kontroli dla różnych stanów wydajnościowych, jednak pojedynczy suwak działa tak ja powinien, w całkowicie automatycznym trybie. Oznacza to, że oprócz AMD Wattman, Sapphire TRIX i ASUS GPU Tweak, do gry wkroczył czwarty program do podkręcania kart Vega.

Nowość od Nvidii nie została ciągle oficjalnie zapowiedziana, jednak w tym momencie już chyba nikt nie ma wątpliwości, co do autentyczności pogłosek.

Miłośników kart konkurencji, bardziej jednak zainteresuje fakt, że w logu zmian MSI Afterburner pojawia się GeForce GTX 1070 Ti. Odkąd wiadomo, że GTX 1070 Ti bazuje na tym samym laminacie GP104 co GTX 1070, to wprowadzenie nowej karty nie będzie wymagało wielkich zmian w programie. Najnowsza beta wprowadza kontrolę napięć GPU dla referencyjnych kart GTX 1070 Ti.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Afterburner z obsługą AMD RX Vega oraz... GTX 1070 Ti !

 0