MSI aktualizuje kartę Radeon RX 570 ARMOR 8G OC Edition

MSI aktualizuje kartę Radeon RX 570 ARMOR 8G OC Edition

MSI zaprezentował zaktualizowaną wersję karty Radeon RX 570 ARMOR 8G OC Edition. Zmiany dotyczą przede wszystkim układu chłodzenia.

Po zmianach karta otrzymała dwa wentylatory Torx, które są autorskim chłodzeniem MSI. Ostrze łopatek wentylatorów zostało zaprojektowane w specjalny sposób, tak by przyspieszyć przepływ powietrza. Dodatkowo, chłodzenie jest powiązane z funkcją "Zero Frozr", która zatrzymuje wentylator, gdy temperatura GPU jest niższa niż 60 stopni Celsjusza, a uruchamia go ponownie, gdy temperatura wzrasta powyżej 60. Pod wentylatorami znajduje się radiator i żebra chłodzące, pomagające w odprowadzaniu ciepła z procesora graficznego. Dodatkowo w celu zwiększenia wydajności, miedziane ciepłowody odbierają ciepło bezpośrednio z płytki, która styka się z chłodzonymi układami. Według producenta taki sposób chłodzenia polegający na wyłączeniu wentylatorów, gdy na GPU jest określona temperatura, zapewnia również cichą pracę urządzenia.

Zmiany na odświeżonej wersji karty dotyczą przede wszystkim systemu chłodzenia

msi radeon rx 570 armor 8g oc

Odświeżona karta graficzna została wyposażona w 8 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej szynie danych. Oprócz tego, taktowanie zegara rdzenia wynosi 1286 MHz, a częstotliwość taktowania pamięci 7000 MHz. Urządzenie ma również 2048 procesorów strumieniowych. Karta korzysta także z architektury Polaris, a to oznacza, że obsługuje ona wirtualną rzeczywistość (VR). Co do interfejsów, producent wyposażył tego Radeona w następujące złącza: Dual Link DVI-D, HDMI 2.0 i trzy wyjścia DispayPort 1,4. W kwestii ceny urządzenia - nie jest znana cena sugerowana przez producenta, jednak według portalu guru3d, najniższa kwota to 349 USD (ok. 1200 zł), a w Europie zapewne będzie ona jeszcze wyższa. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI aktualizuje kartę Radeon RX 570 ARMOR 8G OC Edition

 0