MSI Alpha 15 - laptop z nowej serii gamingowej z procesorem i kartą AMD

MSI Alpha 15 - laptop z nowej serii gamingowej z procesorem i kartą AMD

MSI pochwaliło się nową serią laptopów dla graczy o nazwie Alpha. Warto podkreślić, że mają to być urządzenia wyposażone w kartę graficzną wykonaną w procesie technologicznym 7 nm. Model MSI Alpha 15 jest kierowany do użytkowników oczekujących wydajnego sprzętu do grania w rozdzielczości Full HD w niewygórowanej cenie zaś Alpha 15 to pierwszy reprezentant nowej serii, którą będą uzupełniać komputery przenośne oparte na GPU AMD. Logotypem marki jest Ptak Gromu z rozpostartymi skrzydłami, który reprezentuje siłę, nowoczesność, a także rozwój. Jednym z głównych założeń przyświecającym notebookom Alpha to bycie przystępnym cenowo. Obecnie sprzęt udostępniono w kilku wersjach konfiguracyjnych, a kolejne warianty będą pojawiać się w przyszłości. Laptopy MSI Alpha mogą przyjąć do 64 GB pamięci operacyjnej. Ponadto poza matrycą o odświeżaniu 120 Hz, mogą one współpracować z panelami 144 Hz lub nawet 240 Hz.

Laptop MSI Alpha 15 to pierwszy reprezentant nowej serii wyposażony w procesor Ryzen 7 3750H i kartę graficzną Radeon RX 5500M.

MSI Alpha 15 - laptop z nowej serii gamingowej z procesorem i kartą AMD

Z konstrukcją jest też kompatybilna klawiatura Steel Series z pełnym podświetleniem RGB. Nowa konstrukcja MSI łączy wydajny 8-wątkowy procesor Ryzen 7 3750H z kartą graficzną z serii AMD Navi, Radeon RX 5500M. Jest to GPU o takiej samej specyfikacji, co przeznaczony dla komputerów stacjonarnych Radeon RX 5500 XT, natomiast jedyną zmianą jest nieznacznie obniżony zegar rdzenia pozwalający uzyskać jeszcze lepszą efektywność energetyczną, a więc niższe temperatury układu oraz dłuższy czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. Za utrzymanie niskich temperatur procesora oraz układu graficznego, nawet podczas najbardziej zaciętych rozgrywek, odpowiada rozbudowany system chłodzenia Cooler Boost 5. Układ ten jest oparty na dwóch wentylatorach i siedmiu ciepłowodach.

Model Alpha 15 otrzymał ponadto 15,6-calowy wyświetlacz IPS zapewniającym wsparcie dla technologii AMD FreeSync, która zapobiega efektowi rozrywania obrazu w grach. Sugerowana cena detaliczna MSI Alpha 15 na polskim rynku wynosi od 4 299 zł za najtańszą wersję do 5 499 zł za najbardziej zaawansowaną konfigurację. Co ciekawe jeśli zdecydujemy się na zakup nowego laptopa MSI to w ramach specjalnej promocji otrzymamy bezpłatnie dwie gry. Do wyboru są Borderlands 3, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint lub The Outer Worlds. MSI standardowo oferuje na swoje produkty 2-letnią gwarancję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Alpha 15 - laptop z nowej serii gamingowej z procesorem i kartą AMD

 0