MSI Clutch GM50 i Vigor GK60 - gamingowa mysz i klawiatura od MSI

MSI Clutch GM50 i Vigor GK60 - gamingowa mysz i klawiatura od MSI

MSI ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej myszy MSI Clutch GM50 GAMING i klawiatury MSI Vigor GK60 GAMING - obie konstrukcje wyróżniają się wykorzystaniem mechanicznych przełączników. Ponieważ odbiorcą docelowym mają być przede wszystkim gracze (na co wskazuje maksymalnie podkreślone GAMING w nazwie), urządzenia te zostały wyposażone w konieczne w takim wypadku podświetlenie RGB Mystic Light oraz współpracują z oprogramowaniem MSI Gaming.  MSI Clutch GM50 GAMING zaprojektowano, by uzyskać lekką konstrukcję ważącą zaledwie 87 gramów, co przekłada się na możliwość wykonywania szybszych ruchów, co jest ważne w grach akcji. Jest to mysz przeznaczona dla osób praworęcznych, której wygląd nawiązuje raczej do tradycyjnych kształtem konstrukcji z 6 przyciskami. Zatrzymując się na chwilę przy kształcie myszy nie sposób odnieść wrażenia, że gdzieś już to widzieliśmy - mysz budową bardzo przypomina konstrukcje Corsair oraz kilku innych producentów.

MSI wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty gamingowe. Czy mają szanse się wybić w natłoku podobnych urządzeń? Wszystko zależy od ceny.

Dwa główne przyciski w MSI Clutch GM50 GAMING wyposażono w przełączniki Omron, mające zapewnić dokładność i trwałość. W środku MSI wykorzystało optyczny sensor Pixart PMW 3330, który oferuje zwiększoną precyzję i DPI maksymalnie do 7200. Mysz pozwala na dostosowanie podświetlenia z wykorzystaniem MSI Mystic Light, co pozwala na synchronizację z innymi kompatybilnymi urządzeniami. MSI twierdzi, że możliwe jest ponad 200 kombinacji efektów i w trzech strefach RGB. Clutch GM50 mierzy 120 x 67 x 42 mm, waży bez kabla 87g, natomiast sam kabel TPE posiada pozłacaną wtyczkę USB i mierzy 22 metry długości. Drugą z nowości jest klawiatura MSI Vigor GK60 GAMING, która z założenia ma być produktem klasy premium, na co wskazują wykorzystane materiały i zastosowane technologie.

MSI Vigor GK60 GAMING wyposażono w trwałą aluminiową podstawę, a całość jest sztywną, nieślizgającą się konstrukcją. Klawiaturę wyposażono w przełączniki Cherry MX Red (nie ma innych opcji), klawisze multimedialne oraz oczywiście wsparcie dla RGB Mystic Light. Producent wyposażył klawiaturę w metalowe klawisze, tam gdzie są one najczęściej używane, czyli WSAD. Standardowe, identyczne jak w pozostałej części klawiatury znajdują się w zestawie. Podświetlenie może być uruchamiane i dostosowywane bez konieczności instalacji oprogramowania, jednak część możliwości jest wtedy ograniczona. Klawiatura mierzy 440 x 134 x 42mm i waży 1050g. Kabel posiada 2 metry długości. Ciekawą funkcją może być organizer kabli, które będzie można chować pod klawiaturą. Póki co ceny obu urządzeń pozostają nieznane, a w sprzedaży mają pojawić się pod koniec tego miesiąca.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Clutch GM50 i Vigor GK60 - gamingowa mysz i klawiatura od MSI

 0