MSI Cubi 3 - mini PC z chłodzeniem pasywnym i Kaby Lake-U

MSI Cubi 3 - mini PC z chłodzeniem pasywnym i Kaby Lake-U

Firma MSI właśnie przedstawiła Cubi 3 - miniaturowy komputer klasy PC wyposażony w procesor Kaby Lake U. Sprzęt będzie dostępny jesienią.

Dzięki nieco większej niż poprzednie modele z tej serii obudowie, MSI udało się zastosować chłodzenie pasywne. Warto odnotować, że dostępne w tym produkcie procesory Kaby Lake Core i7-U z TDP na poziomie 15 W. Są to modele dwurdzeniowe z HyperThreadingiem (2 rdzenie, 4 wątki) z 3 bądź 4 MB cache'u L3 oraz zintegrowaną grafiką Intel HD 615 / 620 lub Iris Plus 640 / 650. Obudowa tego miniaturowego PC-ta wykonana jest ze szczotkowanego aluminium. Dwa sloty DDR4 SO-DIMM umożliwiają zamontowanie do 32 GB pamięci DDR4-2133, a całość dopełnia slot na dysk SSD M.2 2280 oraz kieszeń 2,5 cala. Komputer obsługuje także pamięci Intel Optane.

MSI Cubi 3 - procesor Kaby Lake-U, do 32 GB DDR4-2133 RAM i obsługa dysku SSD M.2 2280

Jeśli chodzi o złącza, znajdziemy tutaj wejście 3,5 mm audio jack, dwa porty USB 3.0 na przednim panelu oraz dwa złącza USB 2.0 z lewej strony. Z tyłu natomiast oddano do dyspozycji jeden port HDMI i DisplayPort, kolejne 2 złącza USB 3.0 oraz po dwa porty Gigabit Ethernet i COM. Przy zastosowanych zintegrowanych układach graficznych Intela, nie należy w żadnym wypadku traktować urządzenia jako sprzętu gamingowego, ale jeśli cena okaże się przystępna, to z powodzeniem Cubi 3 może sprawdzić się jako sprzęt do pracy biurowej, czy posłużyć za centrum multimedialne. Wszak procesor Kaby Lake, nawet klasy laptopowej, bez problemu poradzi sobie z wyświetlaniem obrazu w 4K. Produkcja mini PC Cubi 3 ma rozpocząć się w sierpniu, ale firma MSI nie podała jeszcze kiedy dokładnie urządzenie wejdzie do sprzedaży (przybliżony termin to jesień), ani ile będzie kosztować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Cubi 3 - mini PC z chłodzeniem pasywnym i Kaby Lake-U

 0