MSI demonstruje autorskie karty GeForce GTX 1080 Ti

MSI demonstruje autorskie karty GeForce GTX 1080 Ti

Firma MSI ujawniła kompletne zestawienie autorskich wariacji karty GeForce GTX 1080 Ti, z którego wynika, że możemy oczekiwać pięciu nowych akceleratorów. 

Wygląda na to, że w przypadku marki MSI line-up GTX 1080 Ti nie będzie zbytnio odbiegać od propozycji przygotowanych na poczet starszego GTX 1080, wszak producent zastosował bardzo podobne systemy chłodzenia z tylko kosmetycznymi korektami na poletku stylistycznym - trzy powietrzne i dwa wodne. Zestawienie otwiera oczywiście MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X z charakterystyczną czarno-czerwoną maskownicą o szerokim profilu i dwoma wentylatorami osiowymi 100 mm. Jego uboższe alternatywy stanowią modele MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor oraz MSI GeForce GTX 1080 Ti Aero. Pierwszy z nich również posiada dwuwentylatorowy schładzacz, lecz najpewniej jest to okupione uboższą sekcją zasilania i niższym fabrycznym overclockingiem. Drugi natomiast pod wieloma względami przypomina referenta - zamknięta konstrukcja oraz wentylator promieniowy.

MSI przygotowuje co najmniej pięć modeli karty GeForce GTX 1080 Ti. Dwa z nich przeznaczone są do chłodzenia cieczą.

Ponadto, producent przygotował dwie karty z myślą o fanach chłodzenia cieczą. MSI GeForce GTX 1080 Ti Sea Hawk EK ma klasyczny blok wodny typu full-cover słoweńskiej marki EK Water Blocks i przeznaczony jest do włączenia w autorski obieg. Natomiast MSI GeForce GTX 1080 Ti Sea Hawk korzysta z systemu All-in-One, dostarczonego przez Corsair. Niestety, producent nie wspomina nic na temat cen ani dat debiutu poszczególnych modeli. Pozostaje więc nacieszyć oko enigmatyczną zajawką. Warto nadmienić, że przedstawione karty z dużą dozą prawdopodobieństwa nie są wszystkimi GTX 1080 Ti przygotowywanymi przez MSI. Tym razem trudno oczekiwać, by tajwański producent odpuścił sobie dedykowany overclockerom wariant Lightning. Fakt faktem Pascal GP102 to najwydajniejsze GPU na świecie, idealne do bicia wszelkiej maści rekordów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI demonstruje autorskie karty GeForce GTX 1080 Ti

 0