MSI dołącza do płyt głównych pamięć INTEL OPTANE

MSI dołącza do płyt głównych pamięć INTEL OPTANE

Koncern MSI - światowy lider gamingowego hardware'u - ogłosił dostępność nowych modeli płyt głównych: Z270 TOMAHAWK OPT BOOST i B250M BAZOOKA OPT BOOST oraz B250M PRO OPT BOOST. Otrzymają one dodatkowo fabrycznie zainstalowane moduły pamięci Intel Optane Memory o pojemności 16 GB.

Dzięki dodanej pamięci Optane, płyty te są przygotowane do zwiększenia szybkości pracy dysku twardego, osiągając nowe maksima wydajności – napęd może pracować nawet do 14 razy szybciej jak podaje firma MSI. Warto podkreślić, że użytkownik otrzymuje dodatkowo w cenie płyty, produkt o wartości 50 USD. Co ciekawe, przy projektowaniu modelu płyty MSI Z270 TOMAHAWK OPT BOOST skorzystano z linii wzorniczej, która otrzymała już wcześniej prestiżową nagrodę iF za najlepszą stylistykę płyty głównej. Oprócz wyróżnionego wyglądu, płyta Z270 TOMAHAWK OPT BOOST charakteryzuje się wieloma zaimplementowanymi funkcjami i technologiami, opracowanymi specjalnie z myślą o graczach.

Użytkownik otrzymuje dodatkowo w cenie płyty, produkt o wartości 50 USD. Dzięki dodanej pamięci Optane, płyty głowne są przygotowane do zwiększenia szybkości pracy dysku twardego, osiągając nowe maksima wydajności.

Płyta ta obsługuje dwa złącza Turbo M.2 (szybkość transmisji danych do 32 Gb/s, interfejs PCI-E Gen3 x4) zgodne z systemem Steel Armor, które to pozwalają na podłączenie do niej bardzo szybkich urządzeń pamięci masowej. Przekłada się to na niezwykle krótkie czasy ładowania, co będzie bardzo przydatne zwłaszcza dla osób pracujących na wielkich pojemnościowo plikach. Poza tym, opracowane przez firmę MSI oprogramowanie MSI M.2 Genie sprawia, że skonfigurowanie macierzy RAID jest bardzo łatwe. Za sprawą kontrolera Lighting ASmedia 2142 USB 3.1 Gen2, płyta główna Z270 TOMAHAWK OPT BOOST oferuje także niezwykle wysokie prędkości pracy jednocześnie podłączonych do magistrali USB urządzeń. Firma MSI nie ujawniła na razie, jak długo potrwa promocja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI dołącza do płyt głównych pamięć INTEL OPTANE

 0