MSI Gaming X Booster – urządzenie, które wskaże potencjał OC komputera

MSI Gaming X Booster – urządzenie, które wskaże potencjał OC komputera

Firma MSI przygotowuje się właśnie do wprowadzenia na rynek urządzenia Gaming X Booster, które samodzielnie zbada, a następnie wskaże użytkownikowi maksymalne stabilne taktowanie procesora, jak również karty graficznej.

MSI Gaming X Booster to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się możliwie wysokim overclockingiem platformy, a jednocześnie nie mają czasu na żmudne weryfikowanie kolejnych ustawień. Ponoć wszystko co należy zrobić, to podłączyć sprzęt do jednej z kompatybilnych płyt głównych za pomocą wewnętrznego portu USB 2.0. Całą resztę wykona za nas ASIC, który działając w oparciu o autorski algorytm producenta sprawdzi jakość kawałków krzemu, z których wykonano kluczowe układy. Jako iż działanie MSI Gaming X Booster ma opierać się na analizie przepływu impulsów sygnałowych, nie maszynowym wywoływaniu programowych testów stabilności, komputer może być rzekomo obciążony innymi zadaniami - co nie zaburza ciągłości rozgrywki czy pracy. Jak twierdzi producent, znalezienie optymalnych nastaw nie powinno pochłonąć dłużej niż 30 minut.

MSI Gaming X Booster to urządzenie pozwalające zbadać maksymalny potencjał OC posiadanych komponentów, które potrafi ponoć pracować w tle.

Niestety, urządzenie wymaga do działania płyty głównej MSI z chipsetem Intel Z270, AMD X370 lub AMD B350, a także karty graficznej z serii Gaming, nie starszej niż seria GeForce 10 lub Radeon RX 400. Wynika to podobno ze specyfiki BIOS-ów, nieprzystosowanych do bezpośredniej ingerencji poprzez złącze USB 2.0. Jeśli chodzi o procesory, wspierane są wszystkie układy umożliwiające OC za pośrednictwem mnożnika, czyli Intel Core oznaczone literą "K" i każdy AMD Ryzen. Warto odnotować, że MSI Gaming X Booster nie powinien być urządzeniem przesadnie drogim. Jego cena nie przekroczy ponoć 150 złotych, a sam producent nie wyklucza również możliwości dodawania akcesorium do wyższej klasy płyt głównych i kart graficznych. Sklepowa premiera ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Żarcik z okazji 1 kwietnia. Sprzęt na fotce to ASIC do kopania BTC ;)

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Gaming X Booster – urządzenie, które wskaże potencjał OC komputera

 0