MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X – oficjalna zapowiedź

MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X – oficjalna zapowiedź

Topowy GeForce GTX 1080 Ti marki MSI, model Gaming X, został właśnie oficjalnie zapowiedziany. Potwierdzono tym samym wszelkie plotki i spostrzeżenia, uknute na bazie wcześniejszych zajawek. 

MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X to kompletnie autorska konstrukcja, wyposażona w autorski laminat i układ chłodzenia TwinFrozr VI w trzyslotowej wersji. Aluminiowy radiator wsparty jest przez pięć niklowanych ciepłowodów i dwa wentylatory osiowe o średnicy 100 mm, które zatrzymują się w spoczynku dzięki technice Zero Frozr. Sekcja zasilania cechuje się konfiguracją 8+2, a za jej chłodzenie odpowiada bezpośrednio główny odpromiennik ciepła, przytwierdzony do tranzystorów MOSFET poprzez płytkę frontplate. Co oczywiste, nie zabrakło także ozdobnego backplate'u na tyle. Nad dodatkowym zasilaniem akceleratora czuwają dwa gniazda PCIe 8-pin. Z kolei panel I/O składa się z dwóch złącz DisplayPort 1.4 HDR, takiej samej liczby HDMI 2.0b oraz dorzuconego nadprogramowo względem referenta DVI-D. Całości dopełnia podświetlenie LED.

MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X to flagowy akcelerator w ofercie tego producenta. Konstrukcja ma m.in. autorską płytkę drukowaną, trzyslotowy system chłodzenia, podświetlenie LED i trzy profile zegarów.

Producent zdecydował się na aż trzy profile taktowań, przełączane z poziomu aplikacji towarzyszącej Gaming App. Standardowo karta ma aktywowany Gaming Mode - zegar bazowy 1544 MHz, GPU Boost 1657 MHz i pamięci 1378 MHz. Użytkownicy będą mogli jednak skorzystać jeszcze z OC Mode lub Silent Mode. Pierwszy zapewni przetaktowanie do poziomu 1569, 1683 oraz 1390 MHz, odpowiednio dla zegara bazowego, "dopalacza" oraz VRAM. Drugi natomiast pozwoli zrzucić taktowania do poziomu referenta. Jak przystało na GeForce GTX 1080 Ti, prezentowana karta bazuje na chipie Pascal GP102-350 z 28 blokami SM, co przekłada się na 3584 procesory strumieniowe, 224 jednostki teksturujące i 88 jednostek ROP, a ponadto podsystem pamięci składający się z modułów GDDR5X o pojemności 11 GB na 352-bitowej magistrali. Niestety, przy okazji prezentacji nie poznaliśmy ani ceny urządzenia, ani przewidywanej daty premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X – oficjalna zapowiedź

 0