MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X - pierwszy niereferent

MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X - pierwszy niereferent

MSI zostało właśnie pierwszym producentem, który zdecydował się na ujawnienie autorskiej wersji karty GTX 1080 Ti. No, może nie tak do końca - ale przynajmniej możemy nacieszyć wzrok. 

Profile społecznościowe MSI obiegła graficzna zajawka, prezentująca fragment zdjęcia nadchodzącego akceleratora, a także dwa bardzo jednoznaczne logotypy - Gaming X oraz GeForce GTX 1080 Ti. Fotografia przedstawia chłodzenie TwinFrozr VI z wentylatorami Torx 2.0 o średnicy 100 mm, znane z innych GeForce'ów serii 10. Ponadto, specyfika dotychczasowych reprezentantów linii produktowej Gaming X pozwala sądzić, że prezentowany GTX 1080 Ti otrzyma podświetlenie oraz backplate. Laminat wygląda na całkowicie niereferencyjny, niestety zarówno wyjścia obrazu, jak i gniazda zasilania znalazły się poza kadrem - co uniemożliwia analizę tychże aspektów. Tym niemniej można w ciemno założyć, iż producent nie zejdzie poniżej dwóch PCIe 8-pin, wszak dokładnie tyle posiada 150-watowy MSI GeForce GTX 1080 Gaming X. 

Tak właśnie prezentuje się MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X - pierwszy ujawniony światu niereferent z chipem Pascal GP102. 

Szczegółowych wartości zegarów co prawda nie podano, ale trudno się spodziewać czegoś innego niż fabrycznego overclockingu. Ogólnie rzecz biorąc, kwestii specyfikacji nie poruszono w ogóle, ale dane od Nvidii nakazują spodziewać się chipu Pascal GP102 z 3584 procesorami strumieniowymi, 224 jednostkami teksturującymi, 88 jednostkami rasteryzującymi i 352-bitowym podsystemem pamięci graficznej typu GDDR5X, której zainstalowano łącznie 11 GB. Już przy spodziewanej częstotliwości 1376 MHz VRAM powinien osiągać zawrotną przepustowość 484 GB/s, a po prawdopodobnym podkręceniu wynik może być tylko wyższy. W roli ciekawostki nadmienię, że pamięci HBM na karcie Radeon R9 Fury X komunikują się z procesorem graficznym tylko marginalnie szybciej, bo poprzez szynę o przepustowości 512 GB/s. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X - pierwszy niereferent

 0