MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X w sprzedaży na miesiąc przed premierą. Cena skutecznie odstrasza

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X w sprzedaży na miesiąc przed premierą. Cena skutecznie odstrasza

Po raz kolejny wyciekły autorskie modele GeForce RTX 3080 Ti od MSI i Gigabyte, które obejmują warianty SUPRIM X i Gaming OC. Co więcej, karta MSI jest już nawet sprzedawana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zawrotnej cenie. Zarówno MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X, jak i Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC, to modele, które pojawiały się już we wcześniejszych przeciekach. Wariant Gigabyte był sprzedawany kilka dni temu przez sklepy internetowy za cenę 3152 NZD lub 2250 USD, podczas gdy model MSI SUPRIM X został zauważony w centrum dystrybucyjnym. Teraz obie autorskie grafiki GeForce RTX 3080 Ti ponownie zapozowały do zdjęć. Model Gigabyte Gaming OC będzie trzyslotową konstrukcją z potrójnym wentylatorem Windforce 3X, podczas gdy wariant MSI SUPRIM X będzie wyposażony w potężny system chłodzenia Tri Frozr 2S. Obie karty będą posiadać niereferencyjne laminaty i lepsze chłodzenie w porównaniu z modelem Founders Edition, ale ich cena będzie naprawdę wysoka, zwłaszcza MSI SUPRIM X, które jest topowym wariantem tajwańskiego producenta.

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X trafiło do sprzedaży do lokalnego sklepu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cena to 3500 USD. 

Użytkownik Reddita znany jako FaisalKhatib na podforum NVIDII zauważył MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X u lokalnego sprzedawcy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wygląda na to, że karta graficzna będzie dostępna do kupienia praktycznie przez cały miesiąc przed oficjalną premierą, choć wiąże się to z naprawdę zawrotną ceną 3500 USD. Nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż sklepy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich regularnie zawyżają ceny niewydanych produktów i sprzedają je na kilka miesięcy przed wprowadzeniem na rynek. Jest to dość powszechna praktyka w krajach Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, gdzie zerwanie umowy o zachowaniu poufności nie ma żadnych konsekwencji, a zatem tym sklepom może to ujść na sucho. Karta graficzna MSI GeForce RTX 3080 Ti to naprawdę masywna trzyslotowa konstrukcja, która zawiera radiator z trzema wentylatorami TORX 4.0, szczotkowany aluminiowy backplate, niestandardowy projekt laminatu, podwójny BIOS i wiele więcej.

GeForce RTX 3080 Ti napędzany będzie przez GPU GA102-225-KD-A1 z 10240 rdzeniami CUDA rozmieszczonymi w ramach 80 jednostek SM. Bazowe taktowanie procesora graficznego w Founders Edition wynosić ma 1365 MHz, w trybie boost wzrośnie do 1665 MHz, co oznacza, że będzie wolniejsze od poprzednich kart z GA102 na pokładzie. Karta oferować będzie ponadto 12 GB pamięci GDDR6X o prędkości 19 Gb/s, które obsługiwane będą przez 384-bitową szynę (przepustowość wynosić będzie 912 GB/s). Pierwotnie spodziewaliśmy się tu 20 GB VRAM, ale redukcję w pojemności pamięci graficznej po części zrekompensuje szersza magistrala. TGP wynosić ma zaś 320 W, czyli tyle samo co w RTX 3080. Sugerowana cena za model Founders Edition to podobno 999 USD. Przypominamy, że prezentacja tego modelu spodziewana jest 31 maja, a premiera 2 czerwca.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X w sprzedaży na miesiąc przed premierą. Cena skutecznie odstrasza

 0