MSI GS63VR i GS73VR - nowe wersje smukłych laptopów dla graczy

MSI GS63VR i GS73VR - nowe wersje smukłych laptopów dla graczy

Zgodnie z zapowiedziami MSI zaprezentowało na trwających właśnie targach Computex 2017 nową wersję gamingowego laptopa o nazwie GS63VR z serii Raider. Ten 15,6-calowy model zaskakuje przede wszystkim swoimi kompaktowymi rozmiarami i niską wagą, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Jest to jeden z pierwszych modeli w ramach designu Nvidia Max-Q.

Notebook (będący następcą serii Apache) mierzy bowiem zaledwie 17,7 mm grubości oraz waży tylko 1,9 kg, ale nie oznacza to większych kompromisów w zakresie wydajności, ponieważ pod jego maską znajduje się 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-7700HQ, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1070 z 8 GB pamięci VRAM na pokładzie i do 32 GB RAM DDR4 o taktowaniu 2400 MHz. Na dane otrzymamy zaś zarówno dysk twardy, jak i SSD (różne pojemności do wyboru). Taka konfiguracja powinna przełożyć się na możliwość ogrywania najnowszych tytułów przy maksymalnych ustawieniach. Producent zadbał także o stosowny wyświetlacz i zdecydować będziemy mogli się na 15,6-calowy panel IPS Full HD o odświeżaniu 120 Hz i czasie reakcji 3 ms. Co więcej, jako jeden z pierwszych laptopów, wspiera on także technologię HDR (szeroki zakres tonalny), co powinno przełożyć się na lepsze kolory.

GS63VR i GS73VR to nowe gamingowe laptopy od MSI, które skierowane są do osób poszukujących bardziej mobilnych rozwiązań od typowego masywnego notebooka do grania

Warto także wspomnieć głośnikach od Dynaudio oraz przetworniku cyfrowo-analogowym ESS Sabre Hi-Fi, co zapewnić ma bezstratne audio 24-bit/192 kHz; oraz podświetlanej klawiaturze SteelSeries z możliwością zmiany koloru iluminacji. Tajwański producent zadbał też o odpowiednie chłodzenie, czyli system Cooler Boost Trinity, w skład którego wchodzi 5 ciepłowodów i 3 wentylatory. Niestety nie poznaliśmy jeszcze ceny tego modelu, ani daty premiery laptopa. Firma zapowiedziała jednak również większy, bo 17,3-calowy model o nazwie GS73VR, który również ma być „ekstremalnie mobilny i wydajny”, ale MSI nie pochwaliło się dokładnymi wymiarami i wagą tego notebooka. Jego specyfikacja, poza większym ekranem, będzie praktycznie bliźniacza do GS63VR - niestety w tym przypadku także nie ujawniono ceny i daty wprowadzenia do sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GS63VR i GS73VR - nowe wersje smukłych laptopów dla graczy

 0