MSI GT76 Titan - laptop z desktopowym procesorem Intel Core i9

MSI GT76 Titan - laptop z desktopowym procesorem Intel Core i9

Flagowa seria laptopów Titan od MSI od początku próbowała przełamywać ograniczenia w zakresie wydajności typowych gamingowych notebooków, oferując osiągi bliższe temu, co otrzymujemy na desktopach, co oczywiście wiązało się z dużymi gabarytami tych urządzeń. Tajwański producent nie zamierza zmieniać tego podejścia i jego nowy GT76 Titan wyposażony został w odblokowany, stacjonarny wariant topowego procesora Intela. Jak przeczytać możemy w oficjalnym komunikacie prasowym, zdecydować będziemy mogli się w tym przypadku nawet na CPU Core i9 dziewiątej generacji w stacjonarnej wersji, zakładać więc można, że chodzi tu o serię K z odblokowanym mnożnikiem. MSI twierdzi, że najmocniejsza konfiguracja z 8-rdzeniowym i 16-wątkowym procesorem może być podkręcona nawet do 5 GHz i jeśli zastosowany tu system chłodzenia rzeczywiście na to pozwoli, to będzie to nie lada osiągnięcie.

GT76 Titan wyposażony został w odblokowany, stacjonarny wariant topowego procesora Intela.

MSI GT76 Titan - laptop z desktopowym procesorem Intel Core i9

Oznaczać może to, że GT76 będzie bezpośrednio rywalizować z Area-51M, czyli gamingowym laptopem od Alienware z gniazdem na procesor Core i9-9900K, który użytkownik może w przyszłości wymienić. Nie mamy jednak jeszcze pewności, czy MSI także zdecyduje się na taki modułowy design, ale jeśli rzeczywiście tak będzie, to gracze poszukujący laptopa klasy DTR (zamiennik desktopa) mogą mieć twardy orzech do zgryzienia. Na decyzję wpływać może więc nie sama specyfikacja, ale inne szczegóły, takie właśnie jak system chłodzenia i MSI chwali się tu zastosowaniem czterech wentylatorów i 11 rurek cieplnych. Producent zapewnia, że GT76 zapewnia dwukrotnie lepszy przepływ powietrza, ale nie zdradza już do czego odnosi się to porównanie - konkurencji czy może poprzednika?.

Procesor to jednak nie wszystko i pod maską umieszczono także kartę graficzną GeForce RTX 2080, która oczywiście wspiera ray tracing i posiada rdzenie Tensor dedykowane DLSS. Nie jest to co prawda najmocniejsze GPU dostępne na rynku (ten tytuł należy się RTX 2080 Ti), ale raczej nikt nie powinien narzekać na jego wydajność w grach. Poza tym, design laptopa inspirowany jest samochodami, podobnie zresztą jak podświetlenie klawiatury oraz obudowy. Producent nie zdradził jeszcze wszystkich szczegółów (np. specyfikacji wyświetlacza, ceny czy dostępności), ale te mogą zostać ujawnione w przyszłym tygodniu na targach Computex 2019. Producent przy okazji rozszerzył też swoją ofertę o nowy wariant notebooka GE65 Raider, w którym zastąpiono procesor Intela siódmej generacji modelem dziewiątej generacji (do wyboru mamy CPU aż do Core i9), a otrzymujemy także najnowsze grafiki GeForce RTX oraz szybszą matrycę, gdzie przeskoczono ze 120 Hz na aż 240 Hz. Całości dopełnia wsparcie dla Wi-Fi 6. Tutaj także nie zdradzono ceny i daty premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GT76 Titan - laptop z desktopowym procesorem Intel Core i9

 0