MSI GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

MSI GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

Firma MSI oficjalnie przedstawiła cały line-up kart graficznych ze rdzeniem Pascal GP104-400. W katalogu producenta znalazły się 4 modele z autorskimi chłodzeniami, z czego jeden to tak naprawdę klon modelu referencyjnego. W przeciwieństwie do rynkowych rywali, MSI zamiast wprowadzać zupełnie nowe systemy chłodzenia, po prostu odświeżyło dotychczasowe propozycje. 

Najtańszy akcelerator w rodzinie to model Aero. Jak widać, wykorzystuje on układ bliski domyślnemu coolerowi NVTTM, a producent zmodyfikował wyłącznie kształt maskownicy. W dalszym ciągu pozostano natmiast przy wentylatorze promieniowym, wyrzucającym nagrzane powietrze poprzez śledź, poza obudowę komputera. GTX 1080 Aero wyposażony jest w standardowy pakiet złącz: 3x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D. Według danych producenta, niniejsza karta zadebiutuje również w wariancie fabrycznie podkręconym.

Szczebel wyżej znajduje się edycja Armor, która na tle swoich poprzedników wyróżnia się agresywniejszymi liniami stylistycznymi. Plastikowa osłona stała się bardziej agresywna, a wentylatory ułożono bliżej siebie. Akcelerator, podobnie jak model Aero, trafi na rynek w dwóch wersjach - taktowanej zalecanymi częstotliwościami oraz fabrycznie podkręconej. Zgodnie z danymi ujawnionymi przez MSI, krzywa pracy wentylatorów pozwala na całkowite zatrzymanie w spoczynku. Tym samym karta jest półpasywna. Zestaw wyjść obrazu pozostał niezmieniony.

Najpowszechniejszym modelem ma szanse zostać GTX 1080 Gaming X z chłodzeniem Twin Frozr VI, które jest szóstą wersją flagowego schładzacza MSI. Producent twierdzi, że zmodyfikował nie tylko wygląd systemu, ale także autorskie wentylatory Torx, wymieniając je na nowszą iterację. Według Tajwańcztyków, jednostki Torx 2.0 cechują się podbitym o 22% ciśnieniem statycznym, co przekłada się na lepszą penetrację finów radiatora. Podwójne łożysko kulkowe zapewnia ponoć zwiększoną żywotność, a za rozprowadzanie energii cieplnej odpowiada układ 8-milimetrowych rurek cieplnych, wychodzących z miedzianej stopy. Zestaw wyjść obrazu jest klasyczny: : 3x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D.

Topowy model nosi nazwę Sea Hawk i jej chłodzony poprzez zamknięty układ LC, czyli tak zwane All-in-one. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji kart Nvidii, system chłodzenia został dostarczony przez firmę Corsair, której logo znaleźć można na wentylatorze, skądinąd również pochodzącym z oferty Amerykanów - SP 120 LED. Jako że Sea Hawk jest w istocie rozszerzonym o chłodzenie wodne modelem Aero, w jego przypadku również nie zmieniono wyjść obrazu.

MSI opublikowało niemalże kompletną specyfikację techniczną każdego z akceleratorów. Zabrakło tylko informacji o dokładnych taktowaniach podkręconych modeli, a także o cenie detalicznej. Tajwańska korporacja zapewne uzupełni braki przy okazji targów Computex 2016.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

 0