MSI GUNGNIR i VAMPIRIC. Obudowy inspirowane legendami

MSI GUNGNIR i VAMPIRIC. Obudowy inspirowane legendami

MSI wprowadziło do oferty aż cztery nowe obudowy komputerowe, z czego trzy ze wspomnianych modeli pochodzi z serii GUNGNIR, charakteryzującej się dużą pojemnością i szerokimi możliwościami dostosowania wyglądu. Obudowa VAMPIRIC 010 jest natomiast atrakcyjnym połączeniem jakości i niewygórowanej ceny. Inspiracją przy projektowaniu nowych modeli były opowieści o mitycznych oraz legendarnych postaciach. Według MSI marka GUNGNIR nawiązuje do włóczni Odyna, nordyckiego boga wojny i mądrości, co widzimy po ostrych, trójkątnych krawędziach na przedniej części każdej obudowy z tej serii. Spora pojemność to kluczowa cecha serii MSI GUNGNIR, do której należą modele 100, 100P, a także 100D. Obudowy wspierają płyty główne w formatach od Mini-ITX aż po E-ATX, pozwalają na montaż dużych kart graficznych (do 400 mm) i zestawów chłodzenia wodnego, w tym chłodnicy o rozmiarze do 420 mm.

MSI zaprezentowało cztery obudowy gamingowe z serii GUNGNIR i VAMPIRIC.

MSI GUNGNIR i VAMPIRIC. Obudowy inspirowane legendami

fot. MSI Gungnir 100

Jeżeli zależy nam na montażu sporej ilości wentylatorów to oczywiście producent dopuszcza taką możliwość, w tym przypadku ich liczba wynosi maksymalnie osiem wentylatorów. Jednocześnie użytkownicy nie muszą obawiać się, że przy ulepszaniu komputera któryś z nowych podzespołów będzie za duży. Producent zadbał też o odpowiednie prowadnice i przepusty na okablowanie, które ułatwią proces montażu. Odpowiedni wygląd wliczając w to oświetlenie to jeden z nadrzędnych celów jaki przyświecał projektantom podczas tworzenia obudowy GUNGNIR 100. Wyposażono go w szerokie wsparcie dla elementów oświetlenia RGB. Do zestawu dołączono tylny wentylator ARGB oraz HUB z możliwością instalacji do ośmiu akcesoriów ARGB LED, takich jak np. taśmy oświetleniowe.

Przednia część obudowy również jest podświetlona, a dodatkowo MSI postawiło na kreatywność użytkowników, udostępniając im opcję zastąpienia oficjalnego logo własnym wzorem lub imieniem z pomocą drukarki 3D. Wewnątrz GUNGNIR 100 można znaleźć więcej przestrzeni na dyski, a do zestawu z odbudową dołączono trzy przednie wentylatory zapewniające optymalny przepływ powietrza. Dwa pozostałe modele z serii – GUNGNIR 100P oraz GUNGNIR 100D – cechują się podobną specyfikacją do flagowego modelu, ale są pozbawione elementów oświetlenia RGB oraz przednich wentylatorów. 

MSI GUNGNIR i VAMPIRIC. Obudowy inspirowane legendami

fot. MSI Vampiric 010

Ostatnią debiutującą w polskich sklepach propozycją od MSI jest obudowa MAG VAMPIRIC 010. VAMPIRIC jest oczywiście hołdem dla legendy o hrabi Drakuli. Dlatego tworząc model 010 wykorzystano szaro-czarne odcienie i zakrzywione elementy, nadające całości tajemniczy wygląd.
VAMPIRIC 010 to nieco mniejszy od serii GUNGNIR model wspierający płyty główne w formatach od Mini-ATX do ATX i umożliwiający instalację do sześciu wentylatorów (tylny wentylator ARGB LED jest dołączony do zestawu). Jeżeli chodzi o ceny przedstawionych obudów, które objęto 2-letnią gwarancją producenta to prezentują się one następująco: 

  • MSI MPG GUNGNIR 100 – 459 zł
  • MSI MPG GUNGNIR 100D – 369 zł
  • MSI MPG GUNGNIR 100P – 329 zł
  • MSI MAG VAMPIRIC 010 – 239 zł

Warto też wspomnieć o specjalnej promocji organizowanej przez MSI. Otóż kupując obudowy MPG GUNGNIR 100 lub MAG VAMPIRIC 010 możemy odebrać dodatkowe gadżety takie jak paski LED czy kontrolery oświetlenia RGB o wartości do 150 zł. Więcej informacji na oficjalnej stronie MSI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GUNGNIR i VAMPIRIC. Obudowy inspirowane legendami

 0