MSI H310-F PRO pierwsza płyta dedykowana wydobywcom kryptowalut

MSI H310-F PRO pierwsza płyta dedykowana wydobywcom kryptowalut

Mogłoby się wydawać, że temat kryptowalut i ich wydobycia ostatnio nie jest aż tak popularny. Tymczasem okazuje się, że producenci przygotowują sprzęt skonstruowany właśnie z myślą o kopiących.

Tak właśnie postąpiło MSI, które zaprezentowało nową płytę główną H310-F Pro, która ma zadebiutować wraz z innymi płytami wyposażonymi w chipsety H310, B360 oraz H370. Urządzenie wykonano w formacie ATX i wyposażono w gniazdo LGA 1151, a więc H310-F Pro obsłuży procesory z rodziny Coffee Lake. Oprócz tego, na płycie znajdują się dwa sloty na karty pamięci DIMM DDR4 oraz cztery gniazda SATA 6 Gb/s. Co do kart graficznych - zaprezentowana płyta główna może obsłużyć nawet do trzynastu kart graficznych w tym samym czasie, bowiem została wyposażona w dwanaście slotów PCI Express x1 oraz jeden slot PCI Express x16. Oczywiście, uwzględniając układ i dostępne miejsce, tyle kart można podłączyć przy użyciu przedłużaczy.

Na płycie można zamontować jednocześnie do trzynastu kart graficznych

msi h310f pro

Warto dodać, że producent zapewnił też rozwiązanie dla osób, które będą chciały podpiąć do płyty dodatkowe zasilanie. Dla takich ludzi przygotowano właśnie specjalne złącza Molex. Ciekawostką jest też to, że na płycie znalazło się miejsce na pięć dodatkowych slotów PCI Express x1, ale z powodu ograniczeń chipsetu są one niedostępne. Najprawdopodobniej te sloty będą wykorzystywane przez płyty główne z chipsetem B360. Na razie nie ma żadnych informacji o tym, ile płyta MSI H310-F Pro mogłaby kosztować. Ciekawe, czy pozostali producenci również postanowią przygotować płyty główne pod procesory takie jak Pentium czy Celeron, które są najczęściej wybierane przez górników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI H310-F PRO pierwsza płyta dedykowana wydobywcom kryptowalut

 0