MSI nawiązuje współpracę z Patriotem. Powstają specjane pamięci RAM

MSI nawiązuje współpracę z Patriotem. Powstają specjane pamięci RAM

Patriot właśnie potwierdził, że podjął współpracę z MSI w zakresie nowej pamięci RAM DDR5 marki Viper, charakteryzującej się stylową, całkowicie białą konstrukcją i podświetlanym paskiem RGB na górze. 

Konto Patriot Viper na platformie X zapewniło, że NIE jest to żart primaaprilisowy i że pamięć MSI x Patriot Viper DDR5 „będzie dostępna wkrótce”. Nowa, całkowicie biała pamięć DDR5 będzie częścią rodziny modułów Viper Extreme 5, ale nie wiemy, jak wysokie prędkości będzie oferować ten RAM.

Konto Patriot Viper na platformie X zapewniło, że NIE jest to żart primaaprilisowy i że pamięć MSI x Patriot Viper DDR5 „będzie dostępna wkrótce”.

MSI odpowiedziało na tweet Patriota Vipera, mówiąc: „Dokładnie to powiedziałby ktoś, kto obchodzi Prima Aprilis”, ale nie jest to żart z okazji Prima Aprilis, bo podobnie, jak z wczorajszą zapowiedzią nietypowego produktu ASUSa, mamy tu do czynienia z prawdziwymi modułami RAM. 

Patriot oferuje całkowicie czarną pamięć Viper 5 DDR5 z szybkością dochodzącą do DDR5-8200, a nawet wyższą, więc liczymy na to, że i w tym przypadku możemy liczyć na wysoką wydajność. Nowa całkowicie biała pamięć RAM idealnie pasuje dla flagowej płyty głównej MSI Z790 MPOWER.

Warto odnotować, że to nie pierwsza tego typu współpraca Patriota, bo firma nawiązała współpracę z marką TUF Gaming od ASUSa przy tworzeniu modułów pamięci Viper Elite 5. Co więcej, te moduły również posiadają bardzo duży rozpraszacz ciepła w białym w kolorze. Widać więc, że jest to część strategii amerykańskiego producenta pamięci. 

Biorąc pod uwagę, że pamięć Patriot Viper DDR5 White jest skierowana do właścicieli płyty głównej MSI Z790 MPOWER, możemy spodziewać się wysokiej klasy możliwości podkręcania i bardzo wysokich prędkości fabrycznych. MPOWER obsługuje już moduły pamięci DDR5-8000+ w atrakcyjnej cenie zaledwie 199 USD, co czyni go solidną i niedrogą płytą główną dla entuzjastów i overclockerów pamięci. Szkoda jednak, że na razie nie widać tego modelu na polskim rynku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI nawiązuje współpracę z Patriotem. Powstają specjane pamięci RAM

 0