MSI Optix AG32CQ - nowy zakrzywiony monitor dla graczy

MSI Optix AG32CQ - nowy zakrzywiony monitor dla graczy

Wciąż czekamy na premierę pierwszych monitorów klasy premium od Acera i Asusa, które dostarczą panele 4K o odświeżaniu 144 Hz, HDR i G-Sync (ich debiut nastąpić ma jeszcze w tym miesiącu), a tymczasem MSI proponuje ciekawą i zdecydowanie tańszą alternatywę.

Tajwański producent właśnie rozszerzył swoją ofertę o nowy model o nazwie Optix AG32CQ. Ten nazywa się i wygląda niemal identycznie jak monitor wypuszczony przez firmę pod koniec zeszłego roku - Optix AG32C, ale w tym wypadku możemy liczyć choćby na wyższą rozdzielczość. Nowy sprzęt wyposażono bowiem w 32-calowy (dokładniej 31,5-calowy) wyświetlacz VA o rozdzielczości WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli, przy odświeżaniu 144 Hz. Zastosowana matryca przekłada się na głęboką czerń i szerokie kąty widzenia wynoszące 178° zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie. Poza tym pochwalić może się ona bardzo szybkim czasem reakcji plamki na poziomie 1 ms (MPRT) oraz wsparciem dla technologii FreeSync, która synchronizuje pracę karty graficznej i monitora, eliminując w ten sposób efekt rozrywania obrazu i jego przycięcia, co przekłada się na płynniejszą rozgrywkę.

Optix AG32CQ to ciekawy sprzęt oferujący panel VA i wsparcie dla technologii FreeSync

Optix AG32CQ zoptymalizowano w ten sposób, by zniwelować zmęczenie naszych oczu przez redukcję niebieskiego światła emitowanego przez wyświetlacz, dzięki czemu możemy grać w naprawdę długich sesjach bez obawy o ten aspekt. Poza tym sprzęt pochwalić może się zakrzywionym panelem o promieniu krzywizny wynoszącym 1800R, który jest wygodny nie tylko podczas grania, ale i codziennego użytkowania. Producent chwali się, że tego typu zakrzywienie potęguje także uczucie immersji. Niestety nie ma co liczyć na wsparcie dla techniki HDR, ponieważ maksymalna jasność ekranu wynosi jedynie 250 nitów, wartość kontrastu to zaś 3000:1. Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, to otrzymujemy po jednym DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 i DVI. Monitor wyceniono w Europie na 599 EUR i lada moment powinien pojawić się w sklepach.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix AG32CQ - nowy zakrzywiony monitor dla graczy

 0