MSI Optix G27C - debiutancki monitor dla graczy z matrycą VA

MSI Optix G27C - debiutancki monitor dla graczy z matrycą VA

Firma MSI wkracza na rynek monitorów dla graczy. Jej debiutanckim orężem jest Optix G27C wyposażony w zakrzywioną matrycę Vertical Alignment (VA) o przekątnej 27'' i liczne funkcje uprzyjemniające rozgrywkę.

Za produkcję panelu odpowiada Samsung. Rozdzielczość natywna wynosi 1920x1080 px, a częstotliwość odświeżania - 144 Hz. Z kolei promień krzywizny to 18000 R. Pozostałe parametry są raczej dość typowe dla technologii VA. Począwszy od jasności na poziomie 300 cd/m2, poprzez kontrast 3000:1, a skończywszy na czasie reakcji równym 4 ms dla skali szarości (GTG).

MSI Optix G27C

Co jednak zaskakujące, producent podaje także uśredniony(?) czas reakcji dla pełnej palety barw. Ten zamyka się ponoć w 8 ms. Wiadomo ponadto, że MSI Optix G27C zapewnia wyjątkowo nasycony (przesycony) obraz. Deklarowane pokrycie przestrzeni sRGB sięga bowiem 110%, natomiast przestrzeni NTSC - 85%. Monitor połączymy z kartą graficzną poprzez jedno z trzech złącz: DisplayPort 1.2, DVI lub HDMI 1.4. Jeśli zaś chodzi o regulację, to obejmuje ona zarówno płaszczyznę pionową, jak i poziomą.

Z funkcji przeznaczonych stricte dla graczy warto wyróżnić nakładkę z celownikiem, a także pakiet predefiniowanych ustawień dla poszczególnych gatunków gier - z możliwością tworzenia i zapisywania własnych profili. Cena panelu, o dziwo, prezentuje się całkiem przyzwoicie, i wynosi niespełna 345 USD (ok. 1460 zł). Nie wiadomo jednak, czy MSI Optix G27C w ogóle zawita do Polski.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix G27C - debiutancki monitor dla graczy z matrycą VA

 0