MSI Optix MPG341CQR - inteligentny monitor z funkcją rozpoznawania twarzy

MSI Optix MPG341CQR - inteligentny monitor z funkcją rozpoznawania twarzy

Firma MSI w trakcie targów Computex 2019 zaprezentowała finalną wersję swojego nowego monitora - Optix MPG341CQR. Ten trafić ma do sprzedaży w najbliższych miesiącach i zapowiada się naprawdę ciekawie, szczególnie dla osób poszukujących czegoś w ultrapanoramicznych proporcjach o większej przekątnej i szybkiej matrycy. Ten 34-calowy model oferuje bowiem rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli przy odświeżaniu 144 Hz, a także wsparcie dla podstawowego poziomu szerokiego zakresu tonalnego (certyfikat HDR 400). Bardzo ciekawie zapowiada się także jego funkcjonalność smart, dzięki której mniej czasu użytkownik spędzał będzie w menu ekranowym na doborze odpowiednich ustawień obrazu do własnych preferencji. Producent, idąc za najnowszą modą, nazywa to sztuczną inteligencją, aczkolwiek wydaje się, że to określenie pada tu nieco na wyrost, ponieważ MPG341CQR wyposażono po prostu w sensory, kilka funkcji smart oraz usprawnienia sprzętowe, które poprawiać mają typowe parametry specyfikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że monitor wyróżnia się przez to z tłumu.

Bardzo ciekawie zapowiada się także jego funkcjonalność smart, dzięki której mniej czasu użytkownik spędzał będzie w OSD na doborze odpowiednich ustawień obrazu.

 

MSI Optix MPG341CQR

Rozmiar

34 cale

Panel

VA

Odświeżanie

144Hz

Rozdzielczość

3440 x 1330 pikseli

HDR

HDR 400

Czas reakcji

1 ms

Zakrzywienie

1800R

Cena

£869

Niezależnie od tego, czy z technicznego punktu widzenia mamy do czynienia z SI, czy też nie, nowe możliwości tego sprzętu mogą okazać się bardzo przydatne dla graczy, szczególnie takich, którzy dzielą jeden komputer. Zastosowana tu technologia rozpoznawania twarzy aktywnie przełącza się pomiędzy użytkownikami w zależności od tego, kto zasiądzie przed ekranem. Każdy profil zawiera indywidualne ustawienia użytkownika obrazu czy też spersonalizowane podświetlenie RGB, a co istotne przełączanie pomiędzy profilami jest bardzo szybkie. Co ciekawe, MSI zastosowało tu jeszcze inne ciekawe i praktycznie rozwiązania, a mianowicie zintegrowało bungee dla myszki w dolnej krawędzi monitora oraz podstawę dla kamerki internetowej na górnej krawędzi wyświetlacza. Nie zabrakło tu także charakterystycznego dla firmy podświetlenia RGB z pięcioma strefami, które reaguje na to, co dzieje się w grze… a w praktyce w trzech grach, które obsługują tę opcję.

MSI Optix MPG341CQR - inteligentny monitor z funkcją rozpoznawania twarzy

Trzeba jednak podkreślić, że chodzi tu o jedne z najpopularniejszych gier na rynku, a mianowicie: CS:GO, DOTA 2 i Mincecraft, ale niewątpliwie szersze wsparcie dla technologii GameSense mogłoby sprawić, że rozwiązanie to byłby atrakcyjniejsze z punktu widzenia graczy. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to szczegóły znajdują się w powyższej tabeli i wygląda na to, że Optix MPG341CQR skierowany będzie do bardziej wymagających użytkowników. To sugerować zdaje się także jego cena, która w Wielkiej Brytanii wynosić ma 869 GBP, co w przeliczeniu na złotówki daje przeszło 4200 PLN. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery (wiadomo jedynie, że ta nastąpi w najbliższych miesiącach), ani polskiej ceny, ale wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej od rodzimego oddziału MSI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix MPG341CQR - inteligentny monitor z funkcją rozpoznawania twarzy

 0