MSI planuje odświeżyć konsolę Claw A1M. Będzie wersja z Lunar Lake

MSI planuje odświeżyć konsolę Claw A1M. Będzie wersja z Lunar Lake

MSI zamierza wypuścić co najmniej 2 nowe handheldy. Jednym z nich będzie Claw 8 AI+, który przyniesie znaczące ulepszenia względem pierwszego modelu w wielu kwestiach. Firma chce również wprowadzić odświeżoną wersję Claw A1M z procesorami Lunar Lake.

MSI dalej zamierza rozwijać ofertę swoich przenośnych konsol dla graczy. Ostatnio, na targach Computex, firma pokazała kolejne urządzenie z tej kategorii. Światło dzienne oficjalnie ujrzała konsola Claw 8 AI+. Jednym z głównych ulepszeń względem pierwszego handhelda od MSI (Claw A1M) jest wykorzystanie procesorów z rodziny Lunar Lake, czyli Core Ultra 200. Kluczowych zmian jest jeszcze kilka. Należy do nich między innymi użycie szybszej pamięci typu LPDDR5X-8533. Do tego dochodzi także większy, 8-calowy, ekran oraz pojemniejsza bateria (80 Wh).

Jak się teraz dowiedzieliśmy, oprócz Claw 8 AI+, w planach MSI jest również wypuszczenie odświeżonej wersji Claw A1M.

Claw 8 AI+ może mieć też jeszcze jedną ważną przewagę. Kiedy Claw A1M debiutował, MSI nie miało jeszcze dobrze przygotowanych sterowników. W efekcie dzięki aktualizacjom firmie udało się znacząco podnieść wydajność A1M, jednak dopiero po czasie. MSI ma już doświadczenie, więc w przypadku Claw 8 AI+ może uda się uniknąć tego problemu.

MSI Claw

Jak się teraz dowiedzieliśmy, oprócz Claw 8 AI+, w planach MSI jest również wypuszczenie odświeżonej wersji Claw A1M. Jeden z pracowników MSI udzielił wywiadu dla redakcji PCWorld, w którym został zapytany czy firma zamierza wyposażyć pierwszą konsolę Claw w procesory z rodziny Lunar Lake. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że oryginalna konsola, początkowo korzystająca z układów Meteor Lake, również będzie dostępna z chipami Lunar Lake.

Może być więc tak, że Claw A1M w pierwotnej wersji z Meteor Lake (Core Ultra 100) doczeka się za jakiś czas obniżek. Nadchodzące mobilne konsole od MSI powinny zadebiutować gdzieś w okolicach premiery samych chipów Lunar Lake, czyli prawdopodobnie we wrześniu.

Pracownik MSI potwierdził jeszcze jedną ważną rzecz. Firma nie ma w planach stworzenia handhelda opartego na procesorach AMD. To całkiem istotna informacja biorąc pod uwagę, że większość tego rodzaju urządzeń korzysta właśnie z układów AMD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI planuje odświeżyć konsolę Claw A1M. Będzie wersja z Lunar Lake

 0