MSI potwierdza: Intel Rocket Lake-S będzie działać na tanich płytach H410

MSI potwierdza: Intel Rocket Lake-S będzie działać na tanich płytach H410

Rocket Lake to nowa mikroarchitektura Intela, która będzie bezpośrednim następcą serii procesorów Comet Lake-S, znajdująca swoje zastosowanie w komputerach stacjonarnych i wysokowydajnych urządzeniach mobilnych. Oczekiwano, że nowe układy pojawią się one na rynku jeszcze pod koniec tego roku, jednak najnowsze informacje przekreśliły dotychczasowe harmonogramy. Intel od wielu lat używa tej samej iteracji procesu FinFET 14 nm z architekturą Skylake. Comet Lake-S został również zbudowany w oparciu o tę starzejącą się technologię, co sprawia, że Intel pod względem poprawy IPC i wzrostu wydajności kiepsko wypada w stosunku do linii AMD Ryzen. Na szczęście wraz z Rocket Lake nastanie koniec Skylake.

Pomimo wcześniejszych doniesień, również budżetowe płyty H410 zaoferują obsługę nadchodzących procesorów Intel Rocket Lake-S.

Platforma stacjonarna Rocket Lake-S będzie ostatnią architekturą procesora opartą o 14 nm. Intel Rocket Lake otrzyma rdzenie Willow Cove i będzie desktopowym odpowiednikiem Tiger Lake, zbudowanym w procesie 14 nm++. Teraz dzięki kolejnemu odkryciu nieocenionego @momomo_us, dowiedzieliśmy się, że rosyjska instrukcja w formacie PDF dla gotowego zestawu MSI Infinite B915 potwierdza, że ​​MSI będzie obsługiwać Rocket Lake-S na podstawowych płytach głównych z chipsetem H410. Płyty te będą obsługiwać chipy Rocket Lake-S o TDP do 65 watów.

Nie jest to jednak całkowitym zaskoczeniem, ponieważ już wcześniej krążyły plotki, że nadchodząca linia procesorów Rocket Lake-S 11. generacji będzie współpracować z płytami głównymi zbudowanymi w oparciu o chipsety z serii 400. Jednak wcześniejsze doniesienia mówiły, że procesory do komputerów stacjonarnych Rocket Lake-S będą kompatybilne tylko z płytami głównymi z gniazdem LGA 1200 i chipsetem Z490 (z serii 400), ponieważ producenci mocno reklamowali, że te płyty są gotowe na PCIe-4.0. Mimo to wszystko wskazuje, że również budżetowe płyty z serii 400 będą oferować wsparcie dla Rocket Lake-S.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI potwierdza: Intel Rocket Lake-S będzie działać na tanich płytach H410

 0