MSI potwierdza płytę Creator TRX40 dla CPU Ryzen Threadripper 3000

MSI potwierdza płytę Creator TRX40 dla CPU Ryzen Threadripper 3000

MSI potwierdziło istnienie płyt głównych z serii TRX40, co tajwański producent zrobił „przypadkowo” (jak to zwykle bywa), umieszczając informacje na ich temat na swojej stronie internetowej. Producenci MOBO przygotowują się do wypuszczenia nowych modeli, dedykowanych nadchodzącym procesorom HEDT zarówno od Intela, jak AMD. Zaledwie kilka dni temu MSI w związku z tym zaprezentowało płytę główną  Creator X299 dla układów Intel Core-X (rodzina Cascade Lake-X), które pozytywnie zaskoczyły nas swoimi cenami (jest to bezpośredni skutek konkurencji na rynku i działań AMD w tym segmencie). Teraz jednak firma potwierdziła, że seria Creator wykorzystana zostanie także dla nowej platformy HEDT od Czerwonych.

MSI potwierdziło istnienie płyt głównych z serii TRX40, umieszczając informacje na ich temat na swojej stronie internetowej.

MSI potwierdza płytę Creator TRX40 dla CPU Ryzen Threadripper 3000

Warto na wstępie wyjaśnić, że płyty główne Creator to nowość w ramach linii produktowych MSI. Nie należą one ani do serii Gaming, ani Professional i jak sama nazwa wskazuje, skierowane są raczej do twórców. Główny akcent stawiany jest tu na możliwości rozbudowywania PC oraz rozszerzania pamięci, ale jako że producent nie dzieli się z nami liczbami sprzedaży poszczególnych serii, nie wiemy jak dużą popularnością cieszą się modele Creator. Creator TRX40 umieszczono natomiast na stronie promocyjnej MSI i jest to nowa płyta główna dedykowana platformie HEDT od AMD, a konkretniej nadchodzącym procesom Ryzen Threadripper 3000 . AMD potwierdziło już, że te CPU zadebiutują na rynku w przyszłym miesiącu (w listopadzie wraz z flagowym układem z mainstreamowej serii Ryzenów, czyli 16-rdzeniowym Ryzenem 9 3950X).

Wspomniana strona promocyjna informuje, że przy zakupie wybranych produktów MSI otrzymamy kartę Steam o wartości 25 USD, ale warunkiem jest zostawienie opinii na temat zakupionego sprzętu w sieci (np. na stronie sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu). Warto też dodać, że z przecieków wynika, że AMD pracuje nad chipsetami TRX80 oraz WRX80, które również obsłużą procesory Threadripper 3000, ale w odróżnieniu od TRX40 nazwy nie padły jeszcze przy żadnym konkretnym produkcie. “W” w chipsecie WRX80 może oznaczać „workstation”, czyli stację roboczą. Nie wiemy, co oznaczają liczby w nazwach, ale niewykluczone, że odnoszą się do oferowanych kanałów pamięci. Dla przykładu, chipset TRX40 może wspierać tylko cztery kanały pamięci, a TRX80 już nawet osiem kanałów. WRX80 wyróżniać może się dodatkowo większą liczbą linii PCIe 4.0 oraz wsparciem dla technologii korekcji błędów ECC.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI potwierdza płytę Creator TRX40 dla CPU Ryzen Threadripper 3000

 0