MSI prezentuje arktyczną edycję płyty głównej X299 TOMAHAWK

MSI prezentuje arktyczną edycję płyty głównej X299 TOMAHAWK

W trakcie tegorocznej edycji targów Computex producenci płyt głównych dość licznie prezentowali swoje nowe produkty dla platformy X299, ale po tej imprezie nie doczekaliśmy się już zbyt wielu zapowiedzi. MSI postanowiło nas zaskoczyć i ujawniło nowy model skierowany do miłośników arktycznej bieli.

Mowa tu o białej wersji płyty głównej X299 TOMAHAWK, która nosi nazwę  ARCTIC. Szkoda tylko, że tajwański producent nie utrzymał złącz zasilania i portów SATA w białej kolorystyce, ale najwyraźniej w przypadku modeli ze średniej półki nie można mieć wszystkiego. Ta poza nowym kolorem oferuje praktycznie taki sam design jak TOMAHAWK, co oznacza, że otrzymujemy cztery sloty PCI-Express x16, dwa PCIe 1x oraz dwa na dyski SSD w formacie M.2. Płyta oferuje ponadto system M.2 SHIELD FROZR, czyli wzmocniony, wbudowany w płytę główną system chłodzenia napędów M.2, który chroni dyski SSD w tym formacie, zapobiegając efektowi dławienia się transmisji danych, dzięki czemu napędy te mogą pracować znacznie szybciej. Warto też wspomnieć o obecności gniazda TURBO SOCKET z funkcją GAME BOOST i cyfrowym zasilaniu DIGITALL POWER, wsparciu dla pamięci Intel Optane oraz technologii Lightning USB 3.1 Gen2.

X299 TOMAHAWK w wersji ARCTIC to niewątpliwie ciekawa propozycja dla osób, które składają sprzęt w śnieżnobiałej kolorystyce zamiast nieco oklepanej czerni czy szarości

MSI zadbało także o audio i znajdziemy tu system dźwiękowy Audio Boost 4 ze wsparciem technologii Nahimic 2+, co pozwalać ma na generowanie dźwięku o jakości studyjnej, z kolei funkcja SYSTEM SAVER zapewnia trzy proste w użyciu opcje umożliwiające ponowne uruchomienie systemu. Całości dopełniają zaś technologie VR Ready oraz VR Boost, które odpowiadają za brak opóźnień oraz zmniejszone prawdopodobieństwo pojawienia się choroby lokomocyjnej + obsługa technologii Nahimic VR oraz TriDef VR. Warto jednak dodać, że X299 TOMAHAWK ARCTIC nie jest pierwszą białą płytą główną dedykowaną procesorom Core-X, ponieważ taktowy produkt zapowiedział już Colorful, jednak ich iGame X299 to płyta typu EATX, a produkt MSI wspiera popularny standard ATX. Niestety firma nie zdradziła jeszcze ceny tego modelu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI prezentuje arktyczną edycję płyty głównej X299 TOMAHAWK

 0