MSI prezentuje nowe mini komputery. Cubi 3 Silent i Cubi 3 Silent S

MSI prezentuje nowe mini komputery. Cubi 3 Silent i Cubi 3 Silent S

W dzisiejszych czasach posiadanie w domu więcej niż jednego komputera staje się normą. Większość użytkowników decyduje się na komputer stacjonarny, który używany jest do bardziej wymagających zadań oraz laptopa zapewniającego nam mobilność.  Ponadto możliwość wygodnego podpięcia go pod telewizor, dzięki czemu może służyć nam jako centrum multimedialne.

W takim też celu powstają nowe stylowe Mini PC od MSI. Może on nie tylko służyć nam do odtwarzania filmów czy zdjęć, ale także jest w stanie zastąpić nam resztę naszych komputerów przy mniej wymagających zadaniach takich jak przeglądanie internetu, a nawet odpali starsze gry. Urządzenie od MSI ma być zbudowane na energooszczędnym procesorze siódmej generacji Intela, z możliwością obsługi do 32 GB RAM DDR4. W podstawowej wersji z przodu pojawią się dwa porty USB 3.1 Typu A oraz jedno gniazdko mini jack na mikrofon, bądź słuchawki, a z tyłu HDMI, DisplayPort, RJ45 i 2x USB 3.1 Typu A. W wersji S natomiast mamy również dwa porty COM w tym jeden szeregowy, jeden port RJ45 więcej, a nawet 2x USB 2.0 po boku. W obu wersjach pojawia się również gniazdo Kensington Lock.

Cubi 3 Silent będzie sprzętem idealnie nadającym się do pełnienia funkcji domowego centrum multimedialnej rozrywki.


Cubi 3 Silent będzie zamknięty w aluminiowej obudowie o kolorze czarnym lub srebrnym. Konstrukcja ma być pozbawiona wentylatorów, a zamiast nich ciepło rozpraszane będzie przez aluminiowy radiator, a następnie wydostawać się będzie przez otwory wentylacyjne w górnej części obudowy. Ma to pozytywnie wpłynąć nie tylko na komfort pracy, ale także na żywotność produktu. Po usunięciu czterech śrub z dołu urządzenia uzyskamy dostęp do dwóch gniazd SO-DIMM, jednego M.2, oraz miejsca na 2,5 calowy dysk SATA. Zapewni nam to możliwość łatwej modernizacji miniaturowego komputera. MSI informuje nas również, o możliwości obsługi nawet 2 wyświetlaczy o rozdzielczości 4K, a to wszystko za sprawą niewielkich wymiarów wynoszących 159,6 x 69,5 x 110,2 mm i wadze do 1.36 kg.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI prezentuje nowe mini komputery. Cubi 3 Silent i Cubi 3 Silent S

 0