MSI prezentuje płyty główne MEG Z490 UNIFY i MEG Z490I UNIFY

MSI prezentuje płyty główne MEG Z490 UNIFY i MEG Z490I UNIFY

MSI prezentuje płyty główne MEG Z490 UNIFY i MEG Z490I UNIFY. Wszyscy reprezentanci Z490, w tym przytoczone wersje UNIFY, są gotowi do współpracy z urządzeniami korzystającymi z magistrali PCI-E Gen 4. MSI Z490, dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów, ulepszonego rozkładu elementów, jak również konstrukcji płytki drukowanej dedykowanej dla rozwiązań PCI-E Gen 4, zapewniają znacznie wyższą przepustowość, a także większą stabilność szybkości transferu. Ponadto usprawnieniu uległ system chłodzenia w wypadku obu płyt głównych z serii UNIFY. Konstrukcja radiatorów Frozr, korzystających z wentylatorów z dwurzędowymi łożyskami kulkowymi, aluminiowa osłona wraz z wydłużonym radiatorem, radiatory na tranzystorach mocy MOS, połączone ciepłowodami oraz podkładki termiczne o współczynniku przewodzenia ciepła 7W/mK i system M.2 Shield Frozr gwarantują, że ekstremalna wydajność nie będzie zakłócona przez wysoką temperaturę.

MSI wprowadza do swojego katalogu płyt głównych gamingowe modele MEG Z490 UNIFY i MEG Z490I UNIFY.

Aby prawidłowo obsługiwać wydajny procesor Intela z maksymalnie 10 rdzeniami, obie płyty z serii UNIFY korzystają z agresywnego systemu regulacji napięcia VRM z cyfrową konstrukcją zasilania oraz komponentami z 90-amperowa inteligentną konstrukcją stopni zasilania Smart Power Stage. MEG Z490 UNIFY ma 16+1-fazowy lustrzany układ elementów mocy Mirrored Power Arrangement odpowiadający za identyczne dostawy mocy w każdej z podwojonych faz. Graczom kładącym duży nacisk na wysoką wydajność płyty główne z serii MSI UNIFY oferują transmisję z wykorzystaniem karty sieciowej 2.5G LAN oraz bezprzewodowego modułu Wi-Fi 6 AX. Znajdujący się na płycie MEG Z490I UNIFY uniwersalny port Thunderbolt 3 zapewnia wszechstronne połączenie z dowolną stacją dokującą, wyświetlaczem lub pamięcią masową z prędkością do 40 Gbit/s. Trzy złącza Turbo M.2 na płycie MEG Z490 UNIFY gwarantują w wypadku najnowszych dysków SSD, transfer danych z szybkością do 32 Gbit/s.

System Shield Frozr odpowiada z kolei za bezpieczeństwo dysków SSD M.2, zapobiegając jednocześnie pojawieniu się efektu termicznego dławienia wydajności, dzięki czemu pracują one szybciej i stabilniej. Więcej informacji o płytach głównych można znaleźć na tej stronie. Warto przy okazji wspomnieć o organizowanym przez MSI konkursie, w ramach którego kupując jedną z płyt głównych z serii Z490 oraz spełniając warunki akcji m.in. zgłaszając swój udział stajemy przed szansą zgarnięcia interesujących nagród. Szczegóły znajdziemy pod tym linkiem. Konkurs trwa do 3 czerwca bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI prezentuje płyty główne MEG Z490 UNIFY i MEG Z490I UNIFY

 0