MSI przedstawia pasywnie chłodzone płyty X570S Tomahawk Max WIFI i MAG X570S Torpedo Max

MSI przedstawia pasywnie chłodzone płyty X570S Tomahawk Max WIFI i MAG X570S Torpedo Max

Firma MSI wkrótce wprowadzi na rynek swoje pierwsze płyty główne X570, które pozbawione będą aktywnego chłodzenia. Na razie producent płyt głównych wymienia tylko dwie płyty główne z serii MAG, które będą całkowicie pasywne, ale według zapewnień, płyty główne z MPG i MEG również pojawią się w sprzedaży, tyle że w późniejszym terminie. Dwie płyty główne serii MSI X570S MAG to X570S Tomahawk Max WIFI i MAG X570S Torpedo Max, które są wyposażone w pasywny radiator na chipsetecie, co redukuje hałas i zapobiega gromadzeniu się kurzu. Po usunięciu wentylatora z radiatora obszar chłodzenia musiał się zwiększyć, więc MSI aby zapobiec przegrzewaniu, zwiększyły się rozmiary stosowanych radiatorów.

MSI przedstawia płyty X570S Tomahawk Max WIFI i MAG X570S Torpedo Max, które otrzymały większy radiator na chipsecie, tym razem pozbawiony wentylatora.

Obie płyty główne są dodatkowo wyposażone w radiatory M.2 Shield Frozr do chłodzenia dysków SSD PCIe NVMe, z tą różnicą, że Torpedo jest wyposażona w jeden radiator, a płyta Tomahawk posiada ich dwa. Co więcej, obie płyty są wyposażone w system Dual Rail Power System z cyfrowym układem PWM IC, 2 gniazda PCIe 4.0 x16 z obsługą AMD Crossfire, interfejsy LAN 2.5G i Audio Boost 5. Płyta główna Torpedo otrzymała również dodatkowy interfejs LAN 1G, podczas gdy Tomahawk jest wyposażony w technologię Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 dla jak najlepszej łączności bezprzewodowej.

Obsługiwane szybkości pamięci wynoszą do 5100 MHz na obu płytach głównych. Dodatkowo każdy z modeli jest wyposażony w sporą ilość portów USB: 5x USB 3.2 (3x USB-A i 2x USB-C), 6x USB 3.2 Gen1 (4x porty wewnętrzne i 2x porty USB-A) oraz 6x USB 2.0 (2x USB-A i 4x porty wewnętrzne). Jeśli chodzi o łączność dla pamięci masowej, każdy wariant ma 6 portów SATA 6 Gb/s i 2 gniazda PCIe M.2. Płyty X570 były często krytykowane, przez wentylator na chipsecie, jednak producenci odchodzą od tego rozwiązania, wprowadzając całkowicie pasywne chłodzenie, do czego przyzwyczailiśmy się na przestrzeni ostatnich lat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI przedstawia pasywnie chłodzone płyty X570S Tomahawk Max WIFI i MAG X570S Torpedo Max

 0