MSI przeprasza za komentarz dotyczący jakości GPU od AMD

MSI przeprasza za komentarz dotyczący jakości GPU od AMD

Nie jest zapewne szokiem dla nikogo, że ktoś powiedział, iż na chwilę obecną NVIDIA góruje nad AMD. Jednakże słowa takie napisane przez przedstawiciela dużej firmy, która w dodatku produkuje karty oparte o GPU od AMD, to było ogromne zaskoczenie.

W miniony weekend świat IT z niedowierzaniem patrzył na wpis opublikowany przez indyjski oddział MSI, w którym stwierdzono, że AMD produkuje gorsze jakościowo podzespoły niż NVIDIA. Krytyka AMD spotkała się z gwałtowną reakcją internautów, którzy jak to zawsze w tego przypadkach bywa, podzielili się na 2 obozy. Część popierała stanowisko MSI, inni zapowiadali bojkot produktów tego producenta, jako że nie powinni oni publikować tego typu stwierdzeń i to w taki sposób. Ciekawy był również fakt, że wpis ten usunięto dopiero w ciągu ostatnich 24 godzin. Okazuje się jednak, że nie jest to oficjale stanowisko MSI (co oczywiście było do przewidzenia), a jeśli nawet tak jest, to z pewnością nie powinno być ujawnianie.

Zgodnie z przewidywaniami MSI odcięło się od wpisu swojego pracownika

MSI wystosowało przeprosiny: "Przepraszamy za opublikowanie niewłaściwego komentarza. Nie reprezentuje on oficjalnych poglądów MSI". Kontrowersyjny wpis miał zamieścić pojedynczy pracownik, który wyraził swoją prywatną opinię, w żaden sposób nie związaną z firmą MSI. Komentarz ten jednak otworzył furtkę do dalszej dyskusji na temat programu partnerskiego z NVIDIĄ, do którego MSI zapewne dołączy - choć póki co nie jest to ani potwierdzone, ani zanegowane. Jak sugerowali komentujący, to własnie partnerstwo z "zielonymi" miało być powodem negatywnych wypowiedzi na temat AMD. Jest jednak faktem, że MSI przynajmniej czasowo usunęło wszystkie karty z serii Gaming X oparte o układy AMD ze swojej strony internetowej, co tylko podsyciło domysły, że właśnie ta seria zostanie połączona na wyłączność z NVIDIĄ w ramach programu partnerskiego, a AMD otrzyma nową serię, o ile w ogóle tak się stanie. Więcej o programie partnerskim z NVIDIĄ przeczytacie tutaj: GeForce Partner Program – Czego człowiek nie zrozumie, to sobie dopowie

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI przeprasza za komentarz dotyczący jakości GPU od AMD

 0