MSI przygotowuje płyty główne z nowym standardem ATX12VO

MSI przygotowuje płyty główne z nowym standardem ATX12VO

MSI przygotowuje nowe płyty główne pod procesory AMD i Intela z ulepszonym standardem ATX12VO, zastępując 24-pinowe złącze zasilania mniejszym 10-pinowym.

MSI pracuje obecnie nad nowymi płytami głównymi na rok 2024, a według doniesień HardwareLuxx firma szykuje propozycje gotowe zarówno dla użytkowników AMD, jak i Intela, zgodne z nowym standardem ATX12VO.

ATX12VO

Nowy standard ATX12VO opracowano kilka lat temu i zastąpi ogromne 24-pinowe złącze zasilania, którego wszyscy używamy od lat, mniejszym i bardziej kompaktowym 10-pinowym. Nowe złącze zasilania ATX12VO jest nie tylko mniejsze, ale ma także zalety w zakresie dostarczania zasilania przy napięciu 12 V do płyt głównych.

MSI przygotowuje nowe płyty główne pod procesory AMD i Intela z ulepszonym standardem ATX12VO, zastępując 24-pinowe złącze zasilania mniejszym 10-pinowym.

MSI rozmawiało o nowych płytach głównych na rok 2024 z HardwareLuxx, firma opowiedziała o modelach „Project Zero”, które mają zasilanie i złącza interfejsu po przeciwnej stronie laminatu. To najnowszy trend w branży, który pozwala na schludniejsze i czystsze zarządzanie kablami.

900

Nowy standard ATX12VO oferuje lepszą wydajność konwersji prądu stałego, co toruje drogę płycie głównej do przejścia z 12 woltów na 3,3 i 5 woltów. Zwykle robi to zasilacz, ale płyta główna oparta na ATX12VO, taka jak ta opracowywana przez MSI, przeniesie to właśnie na MOBO, umożliwiając producentom zasilaczy oferowanie w przyszłości tańszych produktów (przynajmniej w teorii, bo w praktyce może być z tym różnie). 

Powinniśmy zobaczyć nowy standard ATX12VO oferujący 30% poprawę efektywności energetycznej i 23% redukcję zużycia energii pod obciążeniem, podczas gdy mniejsze złącze zasilania ATX12VO toruje drogę nowym płytom głównym i systemom.

Intel LGA1700 i AM5

MSI przygotowało nową płytę główną PRO H610M 12VO pod procesory Intel LGA1700 a w fazie rozwoju jest PRO B650 12VO na nowe gniazdo AMD AM5. MSI produkuje także nowy 12 V zasilacz, który będzie gotowy na współpracę z nowym standardem zasilania i nowymi płytami głównymi.

HardwareLuxx miało okazję rzucić okiem na nowy, w pełni zbudowany system z zasilaczem ATX12VO marki FSP, gdzie niewielki PC pozwalał na instalację gigantycznej karty graficznej w środku. Więcej w temacie dowiemy się w przyszłym roku i spodziewamy się wysypu zapowiedzi na targach CES 2024. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI przygotowuje płyty główne z nowym standardem ATX12VO

 0