MSI przyznaje się do wadliwej konstrukcji radiatora chipsetu Z790

MSI przyznaje się do wadliwej konstrukcji radiatora chipsetu Z790

W tym tygodniu pojawiły się doniesienia od użytkowników, którzy skarżyli się na problemy z płytami głównymi MSI Z790, które powodowały, że systemy w ogóle się nie włączały lub występowały awarie podczas POST (Power On Self-Test). MSI właśnie wydało oświadczenie za pośrednictwem Reddita, potwierdzając ustalenia YouTubera Joshi Repair, który zasugerował, że pęknięcia znalezione w PCH (Platform Controller Hub) płyty głównej MSI Z790 Tomahawk WiFi wynikają z wady fabrycznej.

„Odkryliśmy, że w niewielkiej liczbie jednostek może wystąpić niedziałający PCH, co może skutkować DOA (Dead on Arrival) płyt głównych. Wyizolowaliśmy przyczynę związaną z wcześniej używaną konstrukcją śruby radiatora chipsetu i podjęliśmy działania, aby rozwiązać ten problem. W naszej produkcji wdrożono poprawioną konstrukcję śruby radiatora chipsetu, a znane przypadki zostały rozwiązane” – wyjaśniło MSI w oświadczeniu.

MSI nie potwierdziło skali problemu. Ponadto firma przyznała się jedynie do problemu z modelem Z790 Tomahawk WiFi.

„Podtrzymujemy wysokie standardy odpowiedzialności i chcemy mieć pewność, że klienci, których to dotyczy, będą mogli szybko otrzymać wymieniony produkt” - dodał producent. Klienci powinni kontaktować się z najbliższym regionalnym centrum serwisowym MSI w celu zainicjowania wymiany płyty głównej Z790 z uszkodzonym PCH.

Chociaż wymiana płyt przez MSI jest godna pochwały, to firma zareagowała dopiero w momencie, gdy awarie odbiły się szerokim echem w mediach. Tymczasem w sieci znaleźć można przypadki zgłoszeń pękniętych PCH w Z790 Tomahawk WiFi z co najmniej dziewięciu miesięcy. W jednym przypadku użytkownik encephalophiliac otrzymał od Newegg zupełnie nową płytę główną Z790 Tomahawk WiFi, której nie udało się włączyć. Użytkownik stwierdził pęknięcie po wyjęciu radiatora PCH i zdecydował się na zwrot płyty głównej do sklepu. Na domiar złego otrzymał zamiennik, który również był uszkodzony.

MSI nie potwierdziło skali problemu. Ponadto firma potwierdziła jedynie problemy z modelem Z790 Tomahawk WiFi  i nie wspomniała o innych jednostkach Z790, których może to dotyczyć. Jednakże uważa się, że liczba dotkniętych płyt głównych może sięgać setek.

Dobrze, że udało się ​​zidentyfikować pierwotną przyczynę problemów z płytami głównymi i obecnie na liniach produkcyjnych MSI trwa wdrażanie rozwiązania tej wady. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI przyznaje się do wadliwej konstrukcji radiatora chipsetu Z790

 0