MSI Radeon RX 570 Gaming X 4 GB na aukcji w serwisie eBay

MSI Radeon RX 570 Gaming X 4 GB na aukcji w serwisie eBay

Na jednej z aukcji w serwisie eBay pojawił się fabrycznie nowy MSI Radeon RX 570 Gaming X 4 GB. Sprzęt jest gotowy do natychmiastowej wysyłki - deklaruje sprzedający. W roli dowodu pojawiają się autorskie fotografie.

Akcelerator wystawiła użytkowniczka o 100-procentowo pozytywnych komentarzach, co świadczy o wiarygodności oferty (link). Wysyłka ma nastąpić z miejscowości Sigulda na Łotwie. Co prawda sprzedawczyni nie podała żadnych danych technicznych, ale duża liczba załączonych zdjęć pozwala zapoznać się wyglądem zewnętrznym oferowanej karty. Niestety, zwolennicy innowacji mogą poczuć się zawiedzeni. MSI Radeon RX 570 Gaming X 4 GB, podobnie jak jego bezpośredni poprzednik, korzysta z doskonale znanego układu chłodzenia TwinFrozr VI. Na fotografiach nietrudno zauważyć dwa wentylatory Torx 2.0 o średnicy 100 mm, system ciepłowodów i charakterystyczną czarno-czerwoną maskownicę. Nawet opakowanie znacząco się nie zmieniło, ot kilka napisów informujących o modelu akceleratora. Doszła tylko informacja o kompatybilności z techniką AMD FreeSync 2, którą to jednak otrzymają również zeszłoroczne modele.

Jak się okazuje, AMD Radeon RX 570 nie tylko nie stanowi już tajemnicy w kwestii parametrów, ale nawet możemy go w niektórych miejscach zakupić.

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, AMD Radeon RX 570 to niemalże klon modelu RX 470, tyle tylko, że podkręcony. Niniejsza karta oferuje ponoć 32 bloki CU, co przekłada się na 2048 procesorów strumieniowych, 120 jednostek teksturujących i 32 rasteryzatory. Ponadto, w zależności od wersji, na pokładzie znajdziemy 8 lub 4 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej magistrali. Doniesienia wskazują na taktowanie bazowe równe 1168 MHz, wzrastające dzięki Boost do 1244 MHz. Niemniej firma MSI zapewne przyśpieszyła swój produkt. Do jakiej wartości? Tego już nie wiadomo. Dołączone do aukcji zdjęcia ukazują port DVI-D. Jak pamiętamy, referencyjny AMD Radeon RX 470 takiego złącza nie posiada, ale większość jego autorskich odmian już tak. Dla przypomnienia - według nieoficjalnych informacji wszyscy reprezentanci serii RX 500 zadebiutują w sklepach 18 kwietnia br.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Radeon RX 570 Gaming X 4 GB na aukcji w serwisie eBay

 0