MSI skupia się na serii GeForce RTX. Co z kartami Radeon?

MSI skupia się na serii GeForce RTX. Co z kartami Radeon?

MSI kieruje obecnie swoją uwagę na karty graficzne GeForce RTX. Tajwański producent sprzętu nie rezygnuje jednak ze współpracy z AMD podkreślając pozytywny rozwój w obszarze płyt głównych.

MSI z większym zainteresowaniem GPU NVIDII

Nie da się ukryć, że oferta niereferencyjnych kart graficznych MSI bazujących na najnowszych GPU Radeon jest dość uboga. W ramach serii RX 7000 wypuszczone zostały tylko 4 modele MSI. Co więcej firma nie wykorzystała nawet wszystkich istniejących układów graficznych AMD. Brakuje RX 7800 XT, RX 7700 XT oraz RX 7600 XT. Dla porównania tylko RTX 4090 doczekał się aż 10 różnych modeli MSI.

Firma wyjaśniła, że w kwestii kart graficznych skupia się aktualnie na rodzinie GeForce RTX.

Karty graficzne MSI Radeon

Źródło: MSI

 

Według doniesień same Radeony od MSI miały też stać się mniej dostępne w niektórych częściach świata. Tajwański producent sprzętu nie zakończył jednak współpracy z AMD. Informację w temacie dostępności kart Radeon otrzymał od MSI serwis HardwareLuxx. Firma odpowiedziała, że w kwestii kart graficznych skupia się aktualnie na rodzinie GeForce RTX. Wyjaśniałoby to również bogatszą ofertę niereferencyjnych modeli NVIDII.

MSI wciąż zamierza współpracować z AMD

MSI poinformowało również, że mimo większego zainteresowania kartami RTX z ich strony nie zamierza porzucać współpracy z AMD. Czerwoni wciąż są istotnym partnerem. Firmy dalej współpracują nad płytami głównymi i zauważają pozytywny rozwój w tym obszarze.

Pytanie tylko co dalej z kartami graficznymi. Sytuacja może sugerować, że MSI powoli wycofuje się z produkcji Radeonów i kieruje się mocno w stronę układów NVIDII. Na tę chwilę nie można jednak niczego przesądzać. Zwłaszcza, że nie znamy dokładnych planów MSI co do dalszej współpracy z AMD w kwestii GPU.

MSI produkuje Radeony od naprawdę bardzo dawna, więc skończenie z tym wydaje się dość mało prawdopodobne. Firma może na przykład dalej tworzyć niereferencyjne modele kart AMD, jednak zachować małą liczbę różnych konstrukcji, tak jak robi to teraz. Obecnie wciąż czekamy na debiut kart wykorzystujących architekturę RDNA 4. Mówi się, że AMD nie zamierza wypuszczać w ramach tej rodziny high-endowych układów. To może niestety zmniejszyć ogólną liczbę niereferencyjnych modeli.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI skupia się na serii GeForce RTX. Co z kartami Radeon?

 0